Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spotify ziet opnieuw meer abonnees en hogere omzet

Spotify ziet opnieuw meer abonnees en hogere omzet

STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in de laatste drie maanden van 2024 weer meer nieuwe abonnees erbij gekregen en de omzet zien stijgen. In totaal hadden 263 miljoen mensen een premium-abonnement op de muziekstreamingdienst, 11 procent meer dan in de laatste drie maanden van 2023. Mede hierdoor en door hogere opbrengsten uit advertenties is de omzet van het bedrijf uit Zweden toegenomen.

De omzet van Spotify kwam afgelopen kwartaal uit op ruim 4,2 miljard euro, 16 procent meer dan in het laatste kwartaal van 2023. Dat was meer dan Spotify had verwacht en heeft het bedrijf naar eigen zeggen te danken aan onder meer gunstige wisselkoersen.

Het aantal mensen dat elke maand naar muziek of een podcast luistert via de streamingdienst is gegroeid naar 675 miljoen, een stijging van 12 procent. Daarmee kwamen ook het aantal nieuwe abonnees en nieuwe maandelijks terugkerende luisteraars hoger uit dan verwacht.

Groei

De operationele winst is volgens Spotify opnieuw gestegen tot een recordhoogte, naar 477 miljoen euro in het laatste kwartaal van 2024. Dat is wel minder dan de 481 miljoen euro die het bedrijf had voorspeld. Een jaar eerder ging nog een verlies van 75 miljoen euro in de boeken. In heel 2024 maakte het bedrijf 1,4 miljard euro operationele winst.

Dit kwartaal verwacht Spotify verder te kunnen groeien. Het aantal abonnees neemt naar verwachting toe met ongeveer 2 miljoen en het aantal maandelijkse luisteraars met zo'n 3 miljoen. Het bedrijf voorziet dat de omzet even hoog blijft als in het afgelopen kwartaal en dat de winst uitkomt op 548 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Raffinaderijen produceren meer diesel en kerosine door krapte

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse olieraffinaderijen hebben hun capaciteit door de Iranoorlog tot het maximum opgevoerd en aangepast om zoveel mogelijk kerosine en diesel te kunnen verkopen. Nederland is binnen Europa de grootste exporteur van deze momenteel schaarse brandstoffen en hoeft daardoor zelf voorlopig niet te vrezen voor een tekort, zegt directeur Jan-Willem van den Beukel van branchevereniging VEMOBIN.

9 minuten geleden
Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

5 uur geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

5 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

6 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

6 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

7 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiƫle steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

1 dag geleden