Spotify verwelkomt meer abonnees en ziet winst en omzet groeien
STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw meer abonnees verwelkomd. In totaal hadden 252 miljoen mensen een premium-abonnement op de muziekstreamingdienst, 12 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Mede daardoor stegen ook de omzet en de winst van het Zweedse bedrijf.
Spotify telt nu 640 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 11 procent meer dan een jaar geleden. Ook ligt het aantal boven de eigen verwachting van 639 miljoen gebruikers. De verwachting voor het aantal nieuwe premium-abonnees werd eveneens overtroffen, waar werd uitgegaan van 251 miljoen.
De totale omzet over de maanden juli tot en met september kwam uit op 4 miljard euro, een stijging van 19 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarvan bleef een bedrijfswinst over van 454 miljoen euro, flink meer dan de 266 miljoen euro een kwartaal eerder. Voor het huidige kwartaal verwacht de onderneming dat het aantal klanten met een premium-abonnement groeit naar 260 miljoen. De omzet moet stijgen naar 4,1 miljard euro.
De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door lagere personeelskosten, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie werd doorgevoerd. Zo kondigde Spotify in december een ontslagronde aan, waarbij afscheid werd genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat kwam neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen. Aan het einde van het derde kwartaal van 2024 had het bedrijf wereldwijd ongeveer nog 7200 mensen in dienst.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.
21 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland gaat het moeilijker maken voor milieuorganisaties om te procederen tegen infrastructuurprojecten. In plannen voor een nieuwe wet staat dat bezwaar alleen nog mogelijk wordt als een partij dat eerder in de planningsfase ook al heeft gedaan. Dit moet gaan gelden voor met name werkzaamheden aan wegen en kanalen.
51 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
6 uur geleden