Spotify verwelkomt meer abonnees en ziet winst en omzet groeien
STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw meer abonnees verwelkomd. In totaal hadden 252 miljoen mensen een premium-abonnement op de muziekstreamingdienst, 12 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Mede daardoor stegen ook de omzet en de winst van het Zweedse bedrijf.
Spotify telt nu 640 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 11 procent meer dan een jaar geleden. Ook ligt het aantal boven de eigen verwachting van 639 miljoen gebruikers. De verwachting voor het aantal nieuwe premium-abonnees werd eveneens overtroffen, waar werd uitgegaan van 251 miljoen.
De totale omzet over de maanden juli tot en met september kwam uit op 4 miljard euro, een stijging van 19 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarvan bleef een bedrijfswinst over van 454 miljoen euro, flink meer dan de 266 miljoen euro een kwartaal eerder. Voor het huidige kwartaal verwacht de onderneming dat het aantal klanten met een premium-abonnement groeit naar 260 miljoen. De omzet moet stijgen naar 4,1 miljard euro.
De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door lagere personeelskosten, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie werd doorgevoerd. Zo kondigde Spotify in december een ontslagronde aan, waarbij afscheid werd genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat kwam neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen. Aan het einde van het derde kwartaal van 2024 had het bedrijf wereldwijd ongeveer nog 7200 mensen in dienst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij waren tech- en chipaandelen weer in trek na koersverliezen een dag eerder. Dalende olieprijzen zorgden voor enige opluchting bij de obligatiehandel.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.
7 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.
8 uur geleden