Spotify verwelkomt meer abonnees en ziet winst en omzet groeien
STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw meer abonnees verwelkomd. In totaal hadden 252 miljoen mensen een premium-abonnement op de muziekstreamingdienst, 12 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Mede daardoor stegen ook de omzet en de winst van het Zweedse bedrijf.
Spotify telt nu 640 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 11 procent meer dan een jaar geleden. Ook ligt het aantal boven de eigen verwachting van 639 miljoen gebruikers. De verwachting voor het aantal nieuwe premium-abonnees werd eveneens overtroffen, waar werd uitgegaan van 251 miljoen.
De totale omzet over de maanden juli tot en met september kwam uit op 4 miljard euro, een stijging van 19 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarvan bleef een bedrijfswinst over van 454 miljoen euro, flink meer dan de 266 miljoen euro een kwartaal eerder. Voor het huidige kwartaal verwacht de onderneming dat het aantal klanten met een premium-abonnement groeit naar 260 miljoen. De omzet moet stijgen naar 4,1 miljard euro.
De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door lagere personeelskosten, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie werd doorgevoerd. Zo kondigde Spotify in december een ontslagronde aan, waarbij afscheid werd genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat kwam neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen. Aan het einde van het derde kwartaal van 2024 had het bedrijf wereldwijd ongeveer nog 7200 mensen in dienst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
10 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
5 uur geleden