Spotify verwelkomt meer abonnees en ziet winst en omzet groeien
STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw meer abonnees verwelkomd. In totaal hadden 252 miljoen mensen een premium-abonnement op de muziekstreamingdienst, 12 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Mede daardoor stegen ook de omzet en de winst van het Zweedse bedrijf.
Spotify telt nu 640 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 11 procent meer dan een jaar geleden. Ook ligt het aantal boven de eigen verwachting van 639 miljoen gebruikers. De verwachting voor het aantal nieuwe premium-abonnees werd eveneens overtroffen, waar werd uitgegaan van 251 miljoen.
De totale omzet over de maanden juli tot en met september kwam uit op 4 miljard euro, een stijging van 19 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarvan bleef een bedrijfswinst over van 454 miljoen euro, flink meer dan de 266 miljoen euro een kwartaal eerder. Voor het huidige kwartaal verwacht de onderneming dat het aantal klanten met een premium-abonnement groeit naar 260 miljoen. De omzet moet stijgen naar 4,1 miljard euro.
De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door lagere personeelskosten, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie werd doorgevoerd. Zo kondigde Spotify in december een ontslagronde aan, waarbij afscheid werd genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat kwam neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen. Aan het einde van het derde kwartaal van 2024 had het bedrijf wereldwijd ongeveer nog 7200 mensen in dienst.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
13 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
15 uur geleden