Spotify passeert 600 miljoen luisteraars in vierde kwartaal
STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft het aantal luisteraars sterk zien stijgen in het vierde kwartaal van 2023. De Zweedse onderneming telde 602 miljoen mensen die maandelijks van de dienst gebruikmaken. Dat zijn er 23 procent meer dan een jaar geleden en 5 procent meer dan in het derde kwartaal van 2023. Daarmee lijkt Spotify hard op weg om de doelstelling van 1 miljard gebruikers in 2030 te realiseren.
Het totale aantal luisteraars viel volgens het bedrijf 1 miljoen hoger uit dan verwacht. Daarnaast steeg aantal gebruikers met een premium-abonnement op jaarbasis met 15 procent tot 236 miljoen. Ook dat waren er 1 miljoen meer dan voorzien. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere groei van het aantal luisteraars tot 618 miljoen.
De omzet steeg de voorbije periode met 16 procent naar 3,7 miljard euro. Tegen constante wisselkoersen bedroeg de omzetgroei 20 procent. De brutowinst steeg tot 980 miljoen euro, van 801 miljoen een jaar geleden. Het operationele verlies werd daarbij teruggedrongen tot 75 miljoen euro, van een negatief resultaat van 231 miljoen euro in het vierde kwartaal van 2022. Dat kwam vooral door lagere marketing- en personeelskosten.
Spotify kondigde in december opnieuw een grote ontslagronde aan om kosten te besparen. Daarbij wordt afscheid genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat komt neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.
10 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
13 uur geleden