Spotify passeert 600 miljoen luisteraars in vierde kwartaal
STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft het aantal luisteraars sterk zien stijgen in het vierde kwartaal van 2023. De Zweedse onderneming telde 602 miljoen mensen die maandelijks van de dienst gebruikmaken. Dat zijn er 23 procent meer dan een jaar geleden en 5 procent meer dan in het derde kwartaal van 2023. Daarmee lijkt Spotify hard op weg om de doelstelling van 1 miljard gebruikers in 2030 te realiseren.
Het totale aantal luisteraars viel volgens het bedrijf 1 miljoen hoger uit dan verwacht. Daarnaast steeg aantal gebruikers met een premium-abonnement op jaarbasis met 15 procent tot 236 miljoen. Ook dat waren er 1 miljoen meer dan voorzien. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere groei van het aantal luisteraars tot 618 miljoen.
De omzet steeg de voorbije periode met 16 procent naar 3,7 miljard euro. Tegen constante wisselkoersen bedroeg de omzetgroei 20 procent. De brutowinst steeg tot 980 miljoen euro, van 801 miljoen een jaar geleden. Het operationele verlies werd daarbij teruggedrongen tot 75 miljoen euro, van een negatief resultaat van 231 miljoen euro in het vierde kwartaal van 2022. Dat kwam vooral door lagere marketing- en personeelskosten.
Spotify kondigde in december opnieuw een grote ontslagronde aan om kosten te besparen. Daarbij wordt afscheid genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat komt neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Steeds meer huishoudens in Nederland komen moeilijk rond. Dat meldt voorlichtingsinstituut Nibud na onderzoek onder ruim 2500 Nederlanders. Ook maken steeds meer mensen zich vrijwel altijd zorgen over hun financiƫle situatie.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.
14 uur geleden