Spotify onderuit op Wall Street na tegenvallende cijfers
NEW YORK (ANP) - Spotify ging dinsdag onderuit op de beurs in New York. De streamingdienst wist in het tweede kwartaal niet te voldoen aan de verwachtingen van analisten. Ook de inkomsten over het derde kwartaal vallen naar verwachting lager uit. Het aandeel ging 14,3 procent lager de handel uit.
Spotify-directeur Paul Vogel heeft aangegeven het personeelsbestand dit kwartaal te verkleinen. In juni schrapte het bedrijf al 2 procent van alle banen, met name in de podcastdivisie. Daarmee hoopt het bedrijf de kosten te verlagen. Wel steeg het aantal abonnees, met 27 procent, wat de verwachtingen dan weer overtrof.
Beleggers maakten zich op voor een nieuw rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Dinsdag begon de Federal Reserve aan zijn tweedaagse beleidsvergadering, waarna de Fed naar verwachting de rente woensdag met een kwart procentpunt zal verhogen. Daarnaast gaat de aandacht uit na de toelichting van Fed-voorzitter Jerome Powell. Beleggers hopen daaruit op te kunnen maken hoe de toekomstige rentestappen eruit gaan zien.
De Dow-Jonesindex eindigde de handelsdag met een plus van 0,1 procent op 35.438,07 punten. Dat is daarmee de twaalfde dag van stijgingen op rij voor de hoofdindex van New York. De brede S&P-index steeg 0,3 procent tot 4567,46 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,6 procent tot 14.144,55 punten.
3M steeg 5,3 procent. Het Amerikaanse industrieconcern, bekend van Post-it-plakkers en Scotch-tape, verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. Verizon Communications won 0,8 procent. Het telecomconcern behaalde afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wel tegen. De Nederlandse chipmaker NXP steeg 4,3 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten.
De handel in aandelen van de Amerikaanse banken PacWest en Banc of California werd stilgelegd. De Wall Street Journal berichtte op basis van ingewijden dat PacWest in gesprek zou zijn over een overname door Banc of California. De deal zou dinsdag al aangekondigd kunnen worden, aldus de krant. PacWest raakte eerder in de problemen na het omvallen van drie branchegenoten eerder dit jaar.
De euro was 1,1054 dollar waard, tegen 1,1047 dollar bij de slotbel van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder en kostte daarmee 79,62 dollar. Brentolie steeg 1 procent in prijs tot 83,59 dollar.
Meer uit Financieel
HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
21 minuten geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
10 uur geleden