Spotify neemt bij ontslagronde ook afscheid van twee directeuren
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify neemt bij de komende grote ontslagronde ook afscheid van belangrijke directeuren. Zowel financieel topman Paul Vogel als marketingbaas Taj Alavi vertrekt begin volgend jaar. Volgens topman Daniel Ek breekt voor Spotify "een nieuwe tijd aan waarin behoefte is aan een financieel directeur met andere kwaliteiten".
Vogel blijft nog tot eind maart bij Spotify. Ben Kung, de tweede man op het gebied van financiële planning en analyse, neemt tijdelijk extra taken op zich tot de benoeming van een opvolger. Alavi vertrekt al een maand eerder. De al bij het bedrijf werkzame Marc Hazan gaat de leiding over de marketingafdeling overnemen.
Het van oorsprong Zweedse Spotify kondigde eerder deze week aan afscheid te nemen van nog eens ongeveer 17 procent van het personeel. Dat komt neer op ongeveer 1500 medewerkers en komt bovenop recente eerdere ontslagrondes. Volgens Ek heeft de populaire streamingdienst echter "nog steeds te veel mensen".
Inmiddels is duidelijk dat onder meer de podcastafdeling en adverteertak van het bedrijf fors moeten krimpen. Spotify heeft de afgelopen jaren flink ingezet op podcasts en luisterboeken, maar dat heeft het bedrijf nog niet zoveel opgeleverd als gehoopt. Ook de tragere economische groei en rentestijgingen zitten de onderneming dwars.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
6 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
6 uur geleden