Spotify neemt bij ontslagronde ook afscheid van twee directeuren
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify neemt bij de komende grote ontslagronde ook afscheid van belangrijke directeuren. Zowel financieel topman Paul Vogel als marketingbaas Taj Alavi vertrekt begin volgend jaar. Volgens topman Daniel Ek breekt voor Spotify "een nieuwe tijd aan waarin behoefte is aan een financieel directeur met andere kwaliteiten".
Vogel blijft nog tot eind maart bij Spotify. Ben Kung, de tweede man op het gebied van financiële planning en analyse, neemt tijdelijk extra taken op zich tot de benoeming van een opvolger. Alavi vertrekt al een maand eerder. De al bij het bedrijf werkzame Marc Hazan gaat de leiding over de marketingafdeling overnemen.
Het van oorsprong Zweedse Spotify kondigde eerder deze week aan afscheid te nemen van nog eens ongeveer 17 procent van het personeel. Dat komt neer op ongeveer 1500 medewerkers en komt bovenop recente eerdere ontslagrondes. Volgens Ek heeft de populaire streamingdienst echter "nog steeds te veel mensen".
Inmiddels is duidelijk dat onder meer de podcastafdeling en adverteertak van het bedrijf fors moeten krimpen. Spotify heeft de afgelopen jaren flink ingezet op podcasts en luisterboeken, maar dat heeft het bedrijf nog niet zoveel opgeleverd als gehoopt. Ook de tragere economische groei en rentestijgingen zitten de onderneming dwars.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
6 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
10 uur geleden