Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spotify neemt bij ontslagronde ook afscheid van twee directeuren

Spotify neemt bij ontslagronde ook afscheid van twee directeuren

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify neemt bij de komende grote ontslagronde ook afscheid van belangrijke directeuren. Zowel financieel topman Paul Vogel als marketingbaas Taj Alavi vertrekt begin volgend jaar. Volgens topman Daniel Ek breekt voor Spotify "een nieuwe tijd aan waarin behoefte is aan een financieel directeur met andere kwaliteiten".

Vogel blijft nog tot eind maart bij Spotify. Ben Kung, de tweede man op het gebied van financiƫle planning en analyse, neemt tijdelijk extra taken op zich tot de benoeming van een opvolger. Alavi vertrekt al een maand eerder. De al bij het bedrijf werkzame Marc Hazan gaat de leiding over de marketingafdeling overnemen.

Het van oorsprong Zweedse Spotify kondigde eerder deze week aan afscheid te nemen van nog eens ongeveer 17 procent van het personeel. Dat komt neer op ongeveer 1500 medewerkers en komt bovenop recente eerdere ontslagrondes. Volgens Ek heeft de populaire streamingdienst echter "nog steeds te veel mensen".

Inmiddels is duidelijk dat onder meer de podcastafdeling en adverteertak van het bedrijf fors moeten krimpen. Spotify heeft de afgelopen jaren flink ingezet op podcasts en luisterboeken, maar dat heeft het bedrijf nog niet zoveel opgeleverd als gehoopt. Ook de tragere economische groei en rentestijgingen zitten de onderneming dwars.

Meer uit Financieel

ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriƫle afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

38 minuten geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

42 minuten geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

2 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

2 uur geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

2 uur geleden
EU legt Temu boete van 200 miljoen op om illegale producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.

2 uur geleden
China komt met tegenreactie als EU handelsbeperkingen uitbreidt

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.

3 uur geleden