Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spotify neemt bij ontslagronde ook afscheid van twee directeuren

Spotify neemt bij ontslagronde ook afscheid van twee directeuren

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify neemt bij de komende grote ontslagronde ook afscheid van belangrijke directeuren. Zowel financieel topman Paul Vogel als marketingbaas Taj Alavi vertrekt begin volgend jaar. Volgens topman Daniel Ek breekt voor Spotify "een nieuwe tijd aan waarin behoefte is aan een financieel directeur met andere kwaliteiten".

Vogel blijft nog tot eind maart bij Spotify. Ben Kung, de tweede man op het gebied van financiële planning en analyse, neemt tijdelijk extra taken op zich tot de benoeming van een opvolger. Alavi vertrekt al een maand eerder. De al bij het bedrijf werkzame Marc Hazan gaat de leiding over de marketingafdeling overnemen.

Het van oorsprong Zweedse Spotify kondigde eerder deze week aan afscheid te nemen van nog eens ongeveer 17 procent van het personeel. Dat komt neer op ongeveer 1500 medewerkers en komt bovenop recente eerdere ontslagrondes. Volgens Ek heeft de populaire streamingdienst echter "nog steeds te veel mensen".

Inmiddels is duidelijk dat onder meer de podcastafdeling en adverteertak van het bedrijf fors moeten krimpen. Spotify heeft de afgelopen jaren flink ingezet op podcasts en luisterboeken, maar dat heeft het bedrijf nog niet zoveel opgeleverd als gehoopt. Ook de tragere economische groei en rentestijgingen zitten de onderneming dwars.

Meer uit Financieel

Pandora kiest platinum om minder afhankelijk te zijn van zilver

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.

5 minuten geleden
Trump wil zich niet bemoeien met overname Warner Bros. Discovery

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.

11 minuten geleden
Kansspelautoriteit wil einde aan delen weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.

24 minuten geleden
Shell daalt in AEX na tegenvallende resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.

57 minuten geleden
Containervervoerder Maersk schrapt 1000 kantoorbanen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.

1 uur geleden
Snapchat groeit in Nederland naar 6 miljoen gebruikers per maand

SANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.

1 uur geleden
Lagere olie- en gasprijzen nemen hap uit winst Shell

LONDEN (ANP) - De winst van Shell heeft in het vierde kwartaal een tik gekregen door lagere gas- en olieprijzen. Het Britse olie- en gasconcern produceerde wel iets meer brandstoffen, maar dat kon de prijsdaling niet volledig compenseren.

1 uur geleden