Spotify neemt bij ontslagronde ook afscheid van twee directeuren
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify neemt bij de komende grote ontslagronde ook afscheid van belangrijke directeuren. Zowel financieel topman Paul Vogel als marketingbaas Taj Alavi vertrekt begin volgend jaar. Volgens topman Daniel Ek breekt voor Spotify "een nieuwe tijd aan waarin behoefte is aan een financieel directeur met andere kwaliteiten".
Vogel blijft nog tot eind maart bij Spotify. Ben Kung, de tweede man op het gebied van financiƫle planning en analyse, neemt tijdelijk extra taken op zich tot de benoeming van een opvolger. Alavi vertrekt al een maand eerder. De al bij het bedrijf werkzame Marc Hazan gaat de leiding over de marketingafdeling overnemen.
Het van oorsprong Zweedse Spotify kondigde eerder deze week aan afscheid te nemen van nog eens ongeveer 17 procent van het personeel. Dat komt neer op ongeveer 1500 medewerkers en komt bovenop recente eerdere ontslagrondes. Volgens Ek heeft de populaire streamingdienst echter "nog steeds te veel mensen".
Inmiddels is duidelijk dat onder meer de podcastafdeling en adverteertak van het bedrijf fors moeten krimpen. Spotify heeft de afgelopen jaren flink ingezet op podcasts en luisterboeken, maar dat heeft het bedrijf nog niet zoveel opgeleverd als gehoopt. Ook de tragere economische groei en rentestijgingen zitten de onderneming dwars.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
3 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
4 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
5 uur geleden