Spotify maakt flinke koerssprong na kwartaalresultaten
NEW YORK (ANP) - Spotify heeft dinsdag een flinke koerssprong gemaakt op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de muziekstreamingdienst. Zo maakte Spotify bekend dat maandelijks 626 miljoen mensen naar muziek en podcasts luisteren via het platform, 14 procent meer dan een jaar eerder.
Het aandeel sloot 12 procent hoger. Verder kwam uit de cijfers naar voren dat Spotify een recordwinst heeft behaald van 266 miljoen euro, terwijl de omzet met een vijfde groeide tot 3,8 miljard euro. De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door kostenverlagingen, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie was doorgevoerd. Ook werd het budget voor marketingactiviteiten teruggeschroefd.
Beleggers keken met name uit naar de resultaten van elektrische autofabrikant Tesla (min 2 procent) en Google-moederbedrijf Alphabet (plus 0,1 procent). Deze bedrijven komen na het sluiten van Wall Street met hun resultaten.
Kleine verliezen
In afwachting daarvan sloten de aandelenbeurzen met kleine verliezen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 40.358,09 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5555,73 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 17.997,35. Op maandag waren nog winsten tot 1,6 procent te zien op de koersenborden in New York.
In tegenstelling tot Spotify ging pakketbezorger UPS juist flink onderuit. Het aandeel kelderde 12,1 procent, nadat de prestaties over de afgelopen periode niet in de smaak waren gevallen bij beleggers.
Apple steeg 0,5 procent. Technieuwssite The Information meldde op basis van ingewijden dat het concern uit Cupertino werkt aan de ontwikkeling van een opvouwbare iPhone. Volgens de bronnen kan die op zijn vroegst in 2026 op de markt komen. De Apple-telefoon is vergelijkbaar met de Galaxy Z Flip van concurrent Samsung.
Philip Morris
Philip Morris kreeg er 2,2 procent bij. De tabaksfabrikant heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar boven bijgesteld door de sterke vraag naar zijn populaire Zyn-nicotinezakjes. Eerder deze maand maakte Philip Morris bekend een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten te gaan bouwen, omdat Zyn niet is aan te slepen.
Southwest Airlines zakte 1,7 procent. De Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA is een onderzoek gestart naar de luchtvaartmaatschappij. Aanleiding is een reeks incidenten. Zo vlogen piloten eerder op een lagere hoogte dan gebruikelijk. Ook steeg een vliegtuig in juni van dit jaar op van een startbaan die tijdelijk gesloten was.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
31 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
51 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
3 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
4 uur geleden