Spotify maakt flinke koerssprong na kwartaalresultaten
NEW YORK (ANP) - Spotify heeft dinsdag een flinke koerssprong gemaakt op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de muziekstreamingdienst. Zo maakte Spotify bekend dat maandelijks 626 miljoen mensen naar muziek en podcasts luisteren via het platform, 14 procent meer dan een jaar eerder.
Het aandeel sloot 12 procent hoger. Verder kwam uit de cijfers naar voren dat Spotify een recordwinst heeft behaald van 266 miljoen euro, terwijl de omzet met een vijfde groeide tot 3,8 miljard euro. De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door kostenverlagingen, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie was doorgevoerd. Ook werd het budget voor marketingactiviteiten teruggeschroefd.
Beleggers keken met name uit naar de resultaten van elektrische autofabrikant Tesla (min 2 procent) en Google-moederbedrijf Alphabet (plus 0,1 procent). Deze bedrijven komen na het sluiten van Wall Street met hun resultaten.
Kleine verliezen
In afwachting daarvan sloten de aandelenbeurzen met kleine verliezen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 40.358,09 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5555,73 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 17.997,35. Op maandag waren nog winsten tot 1,6 procent te zien op de koersenborden in New York.
In tegenstelling tot Spotify ging pakketbezorger UPS juist flink onderuit. Het aandeel kelderde 12,1 procent, nadat de prestaties over de afgelopen periode niet in de smaak waren gevallen bij beleggers.
Apple steeg 0,5 procent. Technieuwssite The Information meldde op basis van ingewijden dat het concern uit Cupertino werkt aan de ontwikkeling van een opvouwbare iPhone. Volgens de bronnen kan die op zijn vroegst in 2026 op de markt komen. De Apple-telefoon is vergelijkbaar met de Galaxy Z Flip van concurrent Samsung.
Philip Morris
Philip Morris kreeg er 2,2 procent bij. De tabaksfabrikant heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar boven bijgesteld door de sterke vraag naar zijn populaire Zyn-nicotinezakjes. Eerder deze maand maakte Philip Morris bekend een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten te gaan bouwen, omdat Zyn niet is aan te slepen.
Southwest Airlines zakte 1,7 procent. De Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA is een onderzoek gestart naar de luchtvaartmaatschappij. Aanleiding is een reeks incidenten. Zo vlogen piloten eerder op een lagere hoogte dan gebruikelijk. Ook steeg een vliegtuig in juni van dit jaar op van een startbaan die tijdelijk gesloten was.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
46 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine nadert het recordniveau van eerder dit jaar door de gestegen olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,640 euro, tegen 2,597 euro op maandag. Het record van 6 mei staat op 2,646 euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan september, historisch gezien de slechtste beursmaand van het jaar. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen op de obligatiemarkten in de gaten, waar de rentes op langlopende staatsleningen stijgen door zorgen over de hoge inflatie en oplopende staatsschulden. Investeerders op de obligatiemarkten eisen daardoor een hogere premie, oftewel rente, om staatsleningen aan te houden.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft een clouddeal van 35 miljard dollar gesloten met Lambda, een door Nvidia gesteunde cloudprovider. Dit maakt deel uit van een plan om de capaciteit voor toepassingen van kunstmatige intelligentie in hoog tempo uit te breiden, meldden verschillende Amerikaanse media op basis van bronnen.
3 uur geleden