Spotify maakt flinke koerssprong na kwartaalresultaten
NEW YORK (ANP) - Spotify heeft dinsdag een flinke koerssprong gemaakt op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de muziekstreamingdienst. Zo maakte Spotify bekend dat maandelijks 626 miljoen mensen naar muziek en podcasts luisteren via het platform, 14 procent meer dan een jaar eerder.
Het aandeel sloot 12 procent hoger. Verder kwam uit de cijfers naar voren dat Spotify een recordwinst heeft behaald van 266 miljoen euro, terwijl de omzet met een vijfde groeide tot 3,8 miljard euro. De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door kostenverlagingen, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie was doorgevoerd. Ook werd het budget voor marketingactiviteiten teruggeschroefd.
Beleggers keken met name uit naar de resultaten van elektrische autofabrikant Tesla (min 2 procent) en Google-moederbedrijf Alphabet (plus 0,1 procent). Deze bedrijven komen na het sluiten van Wall Street met hun resultaten.
Kleine verliezen
In afwachting daarvan sloten de aandelenbeurzen met kleine verliezen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 40.358,09 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5555,73 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 17.997,35. Op maandag waren nog winsten tot 1,6 procent te zien op de koersenborden in New York.
In tegenstelling tot Spotify ging pakketbezorger UPS juist flink onderuit. Het aandeel kelderde 12,1 procent, nadat de prestaties over de afgelopen periode niet in de smaak waren gevallen bij beleggers.
Apple steeg 0,5 procent. Technieuwssite The Information meldde op basis van ingewijden dat het concern uit Cupertino werkt aan de ontwikkeling van een opvouwbare iPhone. Volgens de bronnen kan die op zijn vroegst in 2026 op de markt komen. De Apple-telefoon is vergelijkbaar met de Galaxy Z Flip van concurrent Samsung.
Philip Morris
Philip Morris kreeg er 2,2 procent bij. De tabaksfabrikant heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar boven bijgesteld door de sterke vraag naar zijn populaire Zyn-nicotinezakjes. Eerder deze maand maakte Philip Morris bekend een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten te gaan bouwen, omdat Zyn niet is aan te slepen.
Southwest Airlines zakte 1,7 procent. De Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA is een onderzoek gestart naar de luchtvaartmaatschappij. Aanleiding is een reeks incidenten. Zo vlogen piloten eerder op een lagere hoogte dan gebruikelijk. Ook steeg een vliegtuig in juni van dit jaar op van een startbaan die tijdelijk gesloten was.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
23 minuten geledenALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
4 uur geleden