Spotify krijgt er steeds meer luisteraars bij
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Muziekstreamingdienst Spotify krijgt er steeds meer luisteraars bij. Inmiddels telt de Zweedse onderneming 574 miljoen mensen die maandelijks van de dienst gebruikmaken tegen 551 miljoen een kwartaal terug. Spotify denkt dat dit aantal in het laatste kwartaal van het jaar zal oplopen tot boven de 600 miljoen. Daarmee lijkt de onderneming hard op weg om in 2030, zoals het doel is, wel 1 miljard gebruikers te hebben.
Spotify slaagde er afgelopen kwartaal ook in om met zijn bedrijfsresultaat eindelijk weer zwarte cijfers te schrijven. Deze winst, die is gecorrigeerd voor bijvoorbeeld belastingen, kwam uit op 32 miljoen euro. Een kwartaal eerder en ook in het derde kwartaal van vorig jaar was nog sprake van een operationeel verlies van meer dan 200 miljoen euro.
Na meer dan een miljard euro te hebben uitgegeven aan het opbouwen van de podcastactiviteiten, is Spotify er dit keer in geslaagd om de kosten in het gareel te houden. Eerder dit jaar schrapte het bedrijf nog banen en in juli werden de prijzen voor premiumabonnementen in verschillende landen verhoogd.
De omzet steeg de voorbije periode met 11 procent naar bijna 3,4 miljard euro en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Spotify profiteerde ervan dat er meer inkomsten uit advertenties binnenkwamen. Ook advertenties in podcasts brengen tegenwoordig flink meer geld in het laatje.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
13 uur geleden