Spotify krijgt er steeds meer luisteraars bij
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Muziekstreamingdienst Spotify krijgt er steeds meer luisteraars bij. Inmiddels telt de Zweedse onderneming 574 miljoen mensen die maandelijks van de dienst gebruikmaken tegen 551 miljoen een kwartaal terug. Spotify denkt dat dit aantal in het laatste kwartaal van het jaar zal oplopen tot boven de 600 miljoen. Daarmee lijkt de onderneming hard op weg om in 2030, zoals het doel is, wel 1 miljard gebruikers te hebben.
Spotify slaagde er afgelopen kwartaal ook in om met zijn bedrijfsresultaat eindelijk weer zwarte cijfers te schrijven. Deze winst, die is gecorrigeerd voor bijvoorbeeld belastingen, kwam uit op 32 miljoen euro. Een kwartaal eerder en ook in het derde kwartaal van vorig jaar was nog sprake van een operationeel verlies van meer dan 200 miljoen euro.
Na meer dan een miljard euro te hebben uitgegeven aan het opbouwen van de podcastactiviteiten, is Spotify er dit keer in geslaagd om de kosten in het gareel te houden. Eerder dit jaar schrapte het bedrijf nog banen en in juli werden de prijzen voor premiumabonnementen in verschillende landen verhoogd.
De omzet steeg de voorbije periode met 11 procent naar bijna 3,4 miljard euro en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Spotify profiteerde ervan dat er meer inkomsten uit advertenties binnenkwamen. Ook advertenties in podcasts brengen tegenwoordig flink meer geld in het laatje.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economische onderzoeksinstituten Ifo en IfW hebben de groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor 2026 stevig verhoogd. De verhogingen volgen op een sterker dan verwachte groei van de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij De Nederlandsche Bank (DNB) komen ongeveer 290 voltijdsbanen te vervallen als onderdeel van een vorig jaar aangekondigde reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van de centrale bank na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De meeste banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop, maar gedwongen ontslagen zijn "onvermijdelijk".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorgestelde versoepelingen aan het handelssysteem voor uitstootrechten van de Europese Unie zorgen voor veel meer uitstoot. Tegelijkertijd doen ze maar weinig om de energiekosten voor de Europese industrie te verlagen. Dat concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een analyse van de versoepelingen van de klimaatregels die de Europese Commissie in juli voorstelde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
9 uur geleden