
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT
NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.
De prijsverhogingen zouden gepaard gaan met nieuwe diensten en functies die Spotify aan het plannen is. Eerder deze maand kondigde het bedrijf aan vanaf september de maandelijkse prijs van bepaalde abonnementen in sommige markten, waaronder Europa, te verhogen.
"Prijsverhogingen en -aanpassingen en dergelijke, dat is onderdeel van onze gereedschapskist en we zullen het doen wanneer het logisch is", stelde Norström tegen de zakenkrant.
Spotify heeft de prijzen lange tijd gelijk gehouden en is pas twee jaar geleden begonnen met het doorvoeren van prijsverhogingen. Daarvoor lag de focus vooral op het aantrekken van zoveel mogelijk nieuwe abonnees. Dankzij het verhogen van de prijzen en kostenbesparingen werd vorig jaar de eerste jaarwinst geboekt.
Het in Stockholm gevestigde bedrijf zei vorige maand dat in totaal 276 miljoen mensen een premiumabonnement hebben, 12 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal mensen dat maandelijks muziek en podcasts luistert via het platform steeg met 11 procent tot 696 miljoen. Desondanks leed Spotify in het tweede kwartaal een onverwacht verlies, mede door gestegen loonkosten.
Norström voorspelt volgens FT dat de muziekstreamingdienst uiteindelijk meer dan een miljard gebruikers kan hebben. "Mikken we op een miljard? Ik denk zeker dat het niet onmogelijk is. Het is absoluut een doel."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.
20 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
23 uur geleden