Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spotify draait recordwinst, ondanks omzetdaling

Spotify draait recordwinst, ondanks omzetdaling

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in de eerste drie maanden van dit jaar het aantal abonnees zien stijgen, maar de omzet op kwartaalbasis daalde door teruggelopen advertentie-inkomsten. Toch bleef er onder de streep een recordwinst van 197 miljoen euro over. Een kwartaal eerder leed het bedrijf nog een verlies van 70 miljoen euro en een kwartaal daarvoor nog 225 miljoen euro.

Met de hoogste kwartaalwinst ooit heeft Spotify de eerste stap naar een "winstgevend jaar" gezet dat oprichter en topman Daniel Ek voor ogen heeft. Dat is onder andere gelukt doordat de bedrijfskosten met bijna een tiende gedaald zijn ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Als Spotify dit jaar winstgevendheid bereikt is dat een primeur voor het bedrijf, want tot nu toe heeft Spotify nog nooit een winst op jaarbasis geboekt.

Het is de bedoeling dat de marges en het aantal abonnees dit jaar verder stijgt. In de eerste drie maanden van dit jaar kreeg Spotify er 3 miljoen abonnees bij, wat het totale aantal nu op 239 miljoen zet, maar eind juni moeten er nog eens 6 miljoen bij komen.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

1 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

2 uur geleden
Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

4 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

5 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

5 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

6 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

6 uur geleden