Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spotify boekt winst dankzij podcasts en advertenties

Spotify boekt winst dankzij podcasts en advertenties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Spotify Technology heeft het afgelopen kwartaal een bescheiden winst geboekt. Dat komt onder meer doordat de grote investeringen in podcasts op de streamingdienst zich beginnen uit te betalen. Ook werd meer verdiend met reclame tussen liedjes. Het van oorsprong Zweedse bedrijf laat de muziekindustrie ook advertenties plaatsen om hun artiesten aan te prijzen bij luisteraars.

De resultaten van Spotify waren beter dan analisten hadden verwacht. Het aantal gebruikers nam in het derde kwartaal toe met 16 miljoen tot 381 miljoen. Spotify groeide vooral in landen als India, Indonesiƫ en Zuid-Korea.

Het aantal betalende abonnees is vergeleken met vorig jaar gegroeid met 19 procent, tot 172 miljoen. De omzet steeg op jaarbasis met ruim een kwart naar 2,5 miljard euro. Onder de streep bleef een winst over van 2 miljoen euro, waar in dezelfde periode vorig jaar nog een verlies van 101 miljoen euro werd geboekt.

Meer uit Financieel

AI-bedrijf Anthropic opnieuw de fout in, broncode Claude gelekt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft per ongeluk een broncode vrijgegeven van zijn populaire chatbot Claude. Er zijn echter geen gevoelige klantgegevens of inloggegevens gelekt. Het gaat om "een menselijke fout", onderstreept het bedrijf. Een broncode is een programmeertekst die ontwikkelaars schrijven om software, websites of apps te laten werken.

4 minuten geleden
Aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato failliet

HAARLEM (ANP) - TommyTomato, een bedrijf dat schoollunches met groente, kookles en voedingseducatie verzorgt voor duizenden kinderen, is door de rechter in Haarlem failliet verklaard. Twee curatoren onderzoeken nu of er nog een doorstart inzit. Ook willen ze kijken of leveringen voor de komende periode kunnen worden voortgezet.

23 minuten geleden
IEA-topman: schade aan ruim 40 belangrijke energiefaciliteiten

OSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.

37 minuten geleden
Boekingplatforms goed voor bijna miljard overnachtingen in Europa

LUXEMBURG (ANP) - Het totaalaantal overnachtingen in de Europese Unie, geboekt via platforms zoals Airbnb en Booking, is opnieuw flink gestegen. Over heel 2025 brachten gasten in totaal bijna 1 miljard nachten door in online via dergelijke platforms geboekte accommodaties voor korte verblijven, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.

1 uur geleden
Brandstofprijs jaagt verkoop gebruikte elektrische auto's omhoog

BUNNIK (ANP) - Door de sterke prijsstijging van autobrandstoffen is de verkoop van tweedehands elektrische auto's in maart met bijna 50 procent omhooggeschoten vergeleken met de voorgaande maand. Vorige maand wisselden 13.843 gebruikte elektrische auto's van eigenaar, maakte autobrancheorganisatie BOVAG bekend op basis van cijfers van databedrijf RDC. Vergeleken met maart vorig jaar verdubbelde het aantal verkochte elektrische occasions.

1 uur geleden
Groeiverwachting Duitsland gehalveerd door oorlog Midden-Oosten

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Belangrijke Duitse onderzoeksinstituten hebben hun groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor dit jaar ruimschoots gehalveerd. Ze waarschuwen dat de stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten de grootste economie van Europa hard zal treffen.

1 uur geleden
Monitor: opslag stroom aantrekkelijker door prijsschommelingen

DEN HAAG (ANP) - Stroom opslaan in batterijen wordt aantrekkelijker door de forse dagelijkse schommelingen op de stroommarkt. Tot die conclusie komt Energieopwek.nl, dat de energiemarkt op de voet volgt. De stroomproductie uit hernieuwbare bronnen lag in het eerste kwartaal ruim 11 procent hoger dan vorig jaar in dezelfde periode, becijfert het platform verder.

1 uur geleden