Spotify bij stijgers op voorzichtig Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Spotify behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De muziekstreamingdienst kreeg er in het afgelopen kwartaal meer gebruikers bij dan verwacht. Spotify telt nu 675 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 12 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal premiumabonnementen nam ook toe. Mede daardoor was 2024 het eerste winstgevende jaar sinds de oprichting van het bedrijf. Het aandeel steeg 10 procent.
De algehele stemming op Wall Street was verder terughoudend. Beleggers verwerkten de tegenmaatregelen van China op de invoerheffingen die Trump voor het land had aangekondigd en die dinsdag zijn ingegaan. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent in de min op 44.378 punten. De bredere S&P 500-index noteerde een fractie hoger op bijna 6000 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 19.455 punten.
China kondigde een importheffing van 15 procent aan voor kolen en aardgas (lng) uit de VS. Voor ruwe olie, landbouwmaterieel, pick-uptrucks en andere grote voertuigen uit de VS, geldt een invoertarief van 10 procent. De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. Trump zei wel dat hij "waarschijnlijk" nog met Beijing gaat praten over de heffingen. Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, maar die werden na onderhandelingen met een maand uitgesteld.
PepsiCo verloor 2,6 procent. De snack- en frisdrankproducent boekte meer winst dan verwacht in het afgelopen kwartaal, maar de omzet stelde teleur. Farmaceut Pfizer won 0,9 procent, na sterker dan verwachte verkopen van zijn coronavaccin.
Concurrent Merck dook echter ruim 11 procent omlaag, na een tegenvallende omzetverwachting voor dit jaar. Ook kondigde Merck aan de leveringen van Gardasil aan China voorlopig te staken om de hoge voorraden van dat vaccin in het land.
NXP zakte 1,1 procent. De Nederlandse chipmaker, die een beursnotering heeft in New York, zag de winst dalen in 2024. Het bedrijf voorziet "een lichte krimp" van het personeelsbestand door de verslechtering van de markt voor chips voor personenauto's.
Palantir maakte een opmerkelijke koerssprong van bijna 25 procent. Het bedrijf, een belangrijke leverancier van software- en technologiediensten aan inlichtingen- en veiligheidsdiensten, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Volgens het bedrijf is veel van de groei te danken aan het gebruik van AI.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
11 uur geleden