Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spotify bij stijgers op voorzichtig Wall Street na cijfers

Spotify bij stijgers op voorzichtig Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Spotify behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De muziekstreamingdienst kreeg er in het afgelopen kwartaal meer gebruikers bij dan verwacht. Spotify telt nu 675 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 12 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal premiumabonnementen nam ook toe. Mede daardoor was 2024 het eerste winstgevende jaar sinds de oprichting van het bedrijf. Het aandeel steeg 10 procent.

De algehele stemming op Wall Street was verder terughoudend. Beleggers verwerkten de tegenmaatregelen van China op de invoerheffingen die Trump voor het land had aangekondigd en die dinsdag zijn ingegaan. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent in de min op 44.378 punten. De bredere S&P 500-index noteerde een fractie hoger op bijna 6000 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 19.455 punten.

China kondigde een importheffing van 15 procent aan voor kolen en aardgas (lng) uit de VS. Voor ruwe olie, landbouwmaterieel, pick-uptrucks en andere grote voertuigen uit de VS, geldt een invoertarief van 10 procent. De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. Trump zei wel dat hij "waarschijnlijk" nog met Beijing gaat praten over de heffingen. Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, maar die werden na onderhandelingen met een maand uitgesteld.

PepsiCo verloor 2,6 procent. De snack- en frisdrankproducent boekte meer winst dan verwacht in het afgelopen kwartaal, maar de omzet stelde teleur. Farmaceut Pfizer won 0,9 procent, na sterker dan verwachte verkopen van zijn coronavaccin.

Concurrent Merck dook echter ruim 11 procent omlaag, na een tegenvallende omzetverwachting voor dit jaar. Ook kondigde Merck aan de leveringen van Gardasil aan China voorlopig te staken om de hoge voorraden van dat vaccin in het land.

NXP zakte 1,1 procent. De Nederlandse chipmaker, die een beursnotering heeft in New York, zag de winst dalen in 2024. Het bedrijf voorziet "een lichte krimp" van het personeelsbestand door de verslechtering van de markt voor chips voor personenauto's.

Palantir maakte een opmerkelijke koerssprong van bijna 25 procent. Het bedrijf, een belangrijke leverancier van software- en technologiediensten aan inlichtingen- en veiligheidsdiensten, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Volgens het bedrijf is veel van de groei te danken aan het gebruik van AI.

Meer uit Financieel

Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

35 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

6 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

19 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

19 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

21 uur geleden