Spotify bij stijgers op voorzichtig Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Spotify behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De muziekstreamingdienst kreeg er in het afgelopen kwartaal meer gebruikers bij dan verwacht. Spotify telt nu 675 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 12 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal premiumabonnementen nam ook toe. Mede daardoor was 2024 het eerste winstgevende jaar sinds de oprichting van het bedrijf. Het aandeel steeg 10 procent.
De algehele stemming op Wall Street was verder terughoudend. Beleggers verwerkten de tegenmaatregelen van China op de invoerheffingen die Trump voor het land had aangekondigd en die dinsdag zijn ingegaan. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent in de min op 44.378 punten. De bredere S&P 500-index noteerde een fractie hoger op bijna 6000 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 19.455 punten.
China kondigde een importheffing van 15 procent aan voor kolen en aardgas (lng) uit de VS. Voor ruwe olie, landbouwmaterieel, pick-uptrucks en andere grote voertuigen uit de VS, geldt een invoertarief van 10 procent. De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. Trump zei wel dat hij "waarschijnlijk" nog met Beijing gaat praten over de heffingen. Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, maar die werden na onderhandelingen met een maand uitgesteld.
PepsiCo verloor 2,6 procent. De snack- en frisdrankproducent boekte meer winst dan verwacht in het afgelopen kwartaal, maar de omzet stelde teleur. Farmaceut Pfizer won 0,9 procent, na sterker dan verwachte verkopen van zijn coronavaccin.
Concurrent Merck dook echter ruim 11 procent omlaag, na een tegenvallende omzetverwachting voor dit jaar. Ook kondigde Merck aan de leveringen van Gardasil aan China voorlopig te staken om de hoge voorraden van dat vaccin in het land.
NXP zakte 1,1 procent. De Nederlandse chipmaker, die een beursnotering heeft in New York, zag de winst dalen in 2024. Het bedrijf voorziet "een lichte krimp" van het personeelsbestand door de verslechtering van de markt voor chips voor personenauto's.
Palantir maakte een opmerkelijke koerssprong van bijna 25 procent. Het bedrijf, een belangrijke leverancier van software- en technologiediensten aan inlichtingen- en veiligheidsdiensten, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Volgens het bedrijf is veel van de groei te danken aan het gebruik van AI.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
5 uur geleden