Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportwinkelketen Decathlon vergroot omzet en winst

Sportwinkelketen Decathlon vergroot omzet en winst

PARIJS (ANP) - Sportwinkelketen Decathlon is vorig jaar verder gegroeid en heeft de winst licht opgevoerd, maakte het van oorsprong Franse bedrijf bekend. De cijfers komen enkele weken na de aankondiging van een nieuwe strategie om meer sportfanaten naar de winkels te trekken.

Decathlon boekte vorig jaar een omzet van 15,6 miljard euro, wat bij gelijke wisselkoersen een stijging van 4,4 procent is. Dat is een minder sterke groei dan in 2022, toen de opbrengsten met 12 procent stegen na jaren van lockdowns. De winst nam toe tot 931 miljoen euro, tegen 923 miljoen euro in 2022.

Vorige maand kondigde Decathlon een nieuwe strategie aan. Het winkelbedrijf schrapt een groot aantal eigen sportartikelenmerken en houdt er twaalf over. Naast een herkenbaarder aanbod moet dit het bedrijf ook efficiënter laten werken. Decathlon heeft in 78 landen ruim 1700 winkels, waarvan er 21 in Nederland staan.

Meer uit Financieel

Cyberaanval ontregelde systemen van Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) is onlangs doelwit geworden van een cyberaanval, die leidde tot storingen in de informatie- en boekingssystemen. Inmiddels zijn de systemen weer beschikbaar, zo liet de spoorwegmaatschappij woensdag weten.

26 minuten geleden
VS dreigen energiebureau IEA te verlaten om 'klimaatactivisme'

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen het Internationaal Energieagentschap (IEA) te verlaten als geldschieter omdat het bureau zich te veel zou inlaten met klimaatactivisme. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd in aanloop naar een ministersvergadering van het in Parijs gevestigde IEA woensdag.

27 minuten geleden
Topman FrieslandCampina verwacht weinig impact Chinese heffingen

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina gaat weinig merken van de Chinese importheffingen op zuivel die sinds vorige week van kracht zijn. Dat zei topman Jan Derck van Karnebeek woensdag tijdens de presentatie van de jaarcijfers. De tarieven raken een klein deel van de activiteiten van het zuivelconcern in het Aziatische land. Op babyvoeding, het belangrijkste product van het bedrijf in China, zit geen heffing.

2 uur geleden
Eigenaar Batavus en Babboe stelt met schuldendeal toekomst veilig

HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, heeft nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers om zijn toekomst veilig te stellen. Volgens het bedrijf heeft een meerderheid van de kredietverstrekkers ingestemd met een deal waardoor de schuld aanzienlijk vermindert. Daarbij draagt durfinvesteerder KKR "na constructief overleg" zijn aandelen over aan schuldeisers.

2 uur geleden
Franse supermarkt Carrefour vertrekt mogelijk uit België

PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.

3 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, IMCD onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.

3 uur geleden
Verzekeringsmerk Aegon verdwijnt komende maanden uit Nederland

UTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.

4 uur geleden