Sportverenigingen maken zich grote zorgen over de toekomst
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse sportverenigingen maken zich grote zorgen over de toekomst, blijkt uit een rondgang van de Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) en het Register voor Verenigingsbestuurders (RVVB). Volgens de belangenorganisaties is actie hoognodig.
"De helft van alle verenigingsbestuurders ervaart structurele overbelasting, kerntaken van bestuurders zijn in het geding en aan modernisering en innovatie van sportaanbod komt men amper toe", zegt BAV-voorzitter Cor Verbree-Geerman in een gezamenlijke verklaring.
De organisaties maken zich onder meer zorgen over "de stijgende kosten en contributies, de belastende wet- en regelgeving, de bureaucratische processen bij subsidieaanvragen en niet-passende verenigingsondersteuning".
'Beweegrichtlijn'
Vorig jaar hebben de BAV en RVVB twee keer een rondgang gemaakt en met zeshonderd bestuurders van sportverenigingen gesproken. Ook is er een enquête gehouden. "De conclusies liegen er niet om. Meer dan de helft van alle sportverenigingen heeft afgelopen jaar de contributies verhoogd en investeringen in de accommodatie uitgesteld om problemen door stijgende kosten mee op te vangen", aldus RVVB-bestuurder Daniel Klijn. "'In 2040 wil de Nederlandse overheid dat 75 procent van de inwoners in Nederland voldoet aan de beweegrichtlijn. Zonder vitale en toekomstbestendige sportverenigingen gaat deze beleidsdoelstelling het niet halen. Er móét wat gebeuren."
De RVVB en BAV hebben een visiedocument, met daarin aanbevelingen en speerpunten, overhandigd aan de sportwoordvoerders in de Tweede Kamer.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
33 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
7 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
14 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
18 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
21 uur geleden