Sportverenigingen maken zich grote zorgen over de toekomst
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse sportverenigingen maken zich grote zorgen over de toekomst, blijkt uit een rondgang van de Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) en het Register voor Verenigingsbestuurders (RVVB). Volgens de belangenorganisaties is actie hoognodig.
"De helft van alle verenigingsbestuurders ervaart structurele overbelasting, kerntaken van bestuurders zijn in het geding en aan modernisering en innovatie van sportaanbod komt men amper toe", zegt BAV-voorzitter Cor Verbree-Geerman in een gezamenlijke verklaring.
De organisaties maken zich onder meer zorgen over "de stijgende kosten en contributies, de belastende wet- en regelgeving, de bureaucratische processen bij subsidieaanvragen en niet-passende verenigingsondersteuning".
'Beweegrichtlijn'
Vorig jaar hebben de BAV en RVVB twee keer een rondgang gemaakt en met zeshonderd bestuurders van sportverenigingen gesproken. Ook is er een enquête gehouden. "De conclusies liegen er niet om. Meer dan de helft van alle sportverenigingen heeft afgelopen jaar de contributies verhoogd en investeringen in de accommodatie uitgesteld om problemen door stijgende kosten mee op te vangen", aldus RVVB-bestuurder Daniel Klijn. "'In 2040 wil de Nederlandse overheid dat 75 procent van de inwoners in Nederland voldoet aan de beweegrichtlijn. Zonder vitale en toekomstbestendige sportverenigingen gaat deze beleidsdoelstelling het niet halen. Er móét wat gebeuren."
De RVVB en BAV hebben een visiedocument, met daarin aanbevelingen en speerpunten, overhandigd aan de sportwoordvoerders in de Tweede Kamer.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
2 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
22 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden