Sporttribunaal: UEFA-sancties Russisch voetbal blijven van kracht
LAUSANNE (ANP) - Russische voetbalteams en de Russische nationale ploeg mogen voorlopig niet meedoen aan wedstrijden en toernooien die worden georganiseerd door de UEFA. De Russische voetbalbond was tegen de schorsing door de Europese voetbalbond in beroep gegaan bij het sporttribunaal CAS, maar de schorsing blijft van kracht.
"Het aangevochten besluit blijft van kracht en alle Russische teams en clubs worden nog steeds uitgesloten van deelname aan UEFA-competities", aldus het CAS dinsdag in een verklaring. Een uitspraak over deelname aan wedstrijden en toernooien die vallen onder de wereldvoetbalbond FIFA is nog niet genomen. Dat gebeurt naar verwachting later deze week, aldus het CAS.
Rusland zou later deze maand in de halve finale van de play-offs voor deelname aan het WK in Qatar tegen Polen spelen. Vanwege de schorsing van de Russen, is Polen automatisch geplaatst voor de finale.
De maatregelen tegen Rusland zijn genomen vanwege de inval in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
14 uur geleden