Sporttribunaal houdt vast aan mondiale schorsing Russisch voetbal
LAUSANNE (ANP) - De Russische voetbalploeg kan definitief niet meedoen aan de play-offs om een ticket voor het WK in Qatar. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot de mondiale schorsing van alle Russische clubs en nationale ploegen in stand te houden. Rusland had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing door wereldvoetbalbond FIFA, maar dat was tevergeefs.
Eerder in de week besloten de rechters van het CAS ook al om de Europese schorsing van het Russische voetbal in stand te houden. De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland eveneens geschorst vanwege de militaire inval in Oekraïne. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) had alle sportbonden opgeroepen om Rusland voorlopig te weren van internationale evenementen.
Rusland zou het eind deze maand in de halve finales van de play-offs voor deelname aan het WK in Qatar opnemen tegen Polen. Vanwege de schorsing van de Russen is Polen automatisch geplaatst voor de finale.
Spartak Moskou
Spartak Moskou, de club van Quincy Promes, bleef door de schorsing van de UEFA steken in de achtste finales van de Europa League. De Russische club zou het daarin opnemen tegen RB Leipzig, maar de Duitsers kregen nu een vrije doortocht naar de kwartfinales.
De Nederlandse voetbalsters zijn voor het EK van komende zomer in Engeland ingedeeld in een poule met Rusland. De Russische vrouwen mogen echter niet meedoen aan het toernooi. De UEFA heeft nog niet besloten hoe de opengevallen plek in het deelnemersveld wordt opgevuld.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
6 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
12 uur geleden