Sporttribunaal houdt vast aan mondiale schorsing Russisch voetbal
LAUSANNE (ANP) - De Russische voetbalploeg kan definitief niet meedoen aan de play-offs om een ticket voor het WK in Qatar. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot de mondiale schorsing van alle Russische clubs en nationale ploegen in stand te houden. Rusland had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing door wereldvoetbalbond FIFA, maar dat was tevergeefs.
Eerder in de week besloten de rechters van het CAS ook al om de Europese schorsing van het Russische voetbal in stand te houden. De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland eveneens geschorst vanwege de militaire inval in Oekraïne. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) had alle sportbonden opgeroepen om Rusland voorlopig te weren van internationale evenementen.
Rusland zou het eind deze maand in de halve finales van de play-offs voor deelname aan het WK in Qatar opnemen tegen Polen. Vanwege de schorsing van de Russen is Polen automatisch geplaatst voor de finale.
Spartak Moskou
Spartak Moskou, de club van Quincy Promes, bleef door de schorsing van de UEFA steken in de achtste finales van de Europa League. De Russische club zou het daarin opnemen tegen RB Leipzig, maar de Duitsers kregen nu een vrije doortocht naar de kwartfinales.
De Nederlandse voetbalsters zijn voor het EK van komende zomer in Engeland ingedeeld in een poule met Rusland. De Russische vrouwen mogen echter niet meedoen aan het toernooi. De UEFA heeft nog niet besloten hoe de opengevallen plek in het deelnemersveld wordt opgevuld.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
1 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
4 uur geleden