Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporttribunaal houdt vast aan mondiale schorsing Russisch voetbal

Sporttribunaal houdt vast aan mondiale schorsing Russisch voetbal

LAUSANNE (ANP) - De Russische voetbalploeg kan definitief niet meedoen aan de play-offs om een ticket voor het WK in Qatar. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot de mondiale schorsing van alle Russische clubs en nationale ploegen in stand te houden. Rusland had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing door wereldvoetbalbond FIFA, maar dat was tevergeefs.

Eerder in de week besloten de rechters van het CAS ook al om de Europese schorsing van het Russische voetbal in stand te houden. De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland eveneens geschorst vanwege de militaire inval in Oekraïne. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) had alle sportbonden opgeroepen om Rusland voorlopig te weren van internationale evenementen.

Rusland zou het eind deze maand in de halve finales van de play-offs voor deelname aan het WK in Qatar opnemen tegen Polen. Vanwege de schorsing van de Russen is Polen automatisch geplaatst voor de finale.

Spartak Moskou

Spartak Moskou, de club van Quincy Promes, bleef door de schorsing van de UEFA steken in de achtste finales van de Europa League. De Russische club zou het daarin opnemen tegen RB Leipzig, maar de Duitsers kregen nu een vrije doortocht naar de kwartfinales.

De Nederlandse voetbalsters zijn voor het EK van komende zomer in Engeland ingedeeld in een poule met Rusland. De Russische vrouwen mogen echter niet meedoen aan het toernooi. De UEFA heeft nog niet besloten hoe de opengevallen plek in het deelnemersveld wordt opgevuld.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

17 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

17 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

17 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

20 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

20 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

20 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

21 uur geleden