Sporttribunaal houdt vast aan mondiale schorsing Russisch voetbal
LAUSANNE (ANP) - De Russische voetbalploeg kan definitief niet meedoen aan de play-offs om een ticket voor het WK in Qatar. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot de mondiale schorsing van alle Russische clubs en nationale ploegen in stand te houden. Rusland had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing door wereldvoetbalbond FIFA, maar dat was tevergeefs.
Eerder in de week besloten de rechters van het CAS ook al om de Europese schorsing van het Russische voetbal in stand te houden. De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland eveneens geschorst vanwege de militaire inval in Oekraïne. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) had alle sportbonden opgeroepen om Rusland voorlopig te weren van internationale evenementen.
Rusland zou het eind deze maand in de halve finales van de play-offs voor deelname aan het WK in Qatar opnemen tegen Polen. Vanwege de schorsing van de Russen is Polen automatisch geplaatst voor de finale.
Spartak Moskou
Spartak Moskou, de club van Quincy Promes, bleef door de schorsing van de UEFA steken in de achtste finales van de Europa League. De Russische club zou het daarin opnemen tegen RB Leipzig, maar de Duitsers kregen nu een vrije doortocht naar de kwartfinales.
De Nederlandse voetbalsters zijn voor het EK van komende zomer in Engeland ingedeeld in een poule met Rusland. De Russische vrouwen mogen echter niet meedoen aan het toernooi. De UEFA heeft nog niet besloten hoe de opengevallen plek in het deelnemersveld wordt opgevuld.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
10 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
12 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
18 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
20 uur geleden