Sporttribunaal houdt vast aan mondiale schorsing Russisch voetbal
LAUSANNE (ANP) - De Russische voetbalploeg kan definitief niet meedoen aan de play-offs om een ticket voor het WK in Qatar. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot de mondiale schorsing van alle Russische clubs en nationale ploegen in stand te houden. Rusland had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing door wereldvoetbalbond FIFA, maar dat was tevergeefs.
Eerder in de week besloten de rechters van het CAS ook al om de Europese schorsing van het Russische voetbal in stand te houden. De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland eveneens geschorst vanwege de militaire inval in Oekraïne. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) had alle sportbonden opgeroepen om Rusland voorlopig te weren van internationale evenementen.
Rusland zou het eind deze maand in de halve finales van de play-offs voor deelname aan het WK in Qatar opnemen tegen Polen. Vanwege de schorsing van de Russen is Polen automatisch geplaatst voor de finale.
Spartak Moskou
Spartak Moskou, de club van Quincy Promes, bleef door de schorsing van de UEFA steken in de achtste finales van de Europa League. De Russische club zou het daarin opnemen tegen RB Leipzig, maar de Duitsers kregen nu een vrije doortocht naar de kwartfinales.
De Nederlandse voetbalsters zijn voor het EK van komende zomer in Engeland ingedeeld in een poule met Rusland. De Russische vrouwen mogen echter niet meedoen aan het toernooi. De UEFA heeft nog niet besloten hoe de opengevallen plek in het deelnemersveld wordt opgevuld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
4 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
8 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
11 uur geleden