Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporttribunaal gaat beroep baas Afrikaans voetbal versneld behandelen

Sporttribunaal gaat beroep baas Afrikaans voetbal versneld behandelen

ZÜRICH (ANP) - Sporttribunaal CAS heeft vrijdag bekendgemaakt dat het beroep van Ahmad Ahmad, de voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, eerder wordt behandeld. De zaak van Ahmad, die door wereldvoetbalbond FIFA voor 5 jaar is geschorst, krijgt een "versnelde procedure". De hoorzitting begint op 2 maart.

Het CAS laat in een verklaring weten dat het akkoord is gegaan met een snelle behandeling van de beroepszaak zodat Ahmad nog mee kan doen aan de verkiezing van zijn oude voorzitterspost bij de Afrikaanse voetbalbond. De onafhankelijke ethische commissie van de FIFA had de bestuurder uit Madagaskar schuldig bevonden aan het aanbieden en accepteren van geschenken en het verduisteren van fondsen.

Het sporttribunaal heeft aangegeven dat het ernaar streeft het finale oordeel te geven kort na de hoorzitting, maar in ieder geval voor 12 maart. De verkiezingen voor de voorzitterspost staan voor die dag gepland in het Marokkaanse Rabat.

Meer uit Voetbal

Mensenrechtenorganisatie dient klacht in tegen FIFA-baas om Trump

LONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 minuten geleden
Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

2 uur geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

5 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

5 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

7 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

8 uur geleden
Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

8 uur geleden