Sporttribunaal gaat beroep baas Afrikaans voetbal versneld behandelen
ZÜRICH (ANP) - Sporttribunaal CAS heeft vrijdag bekendgemaakt dat het beroep van Ahmad Ahmad, de voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, eerder wordt behandeld. De zaak van Ahmad, die door wereldvoetbalbond FIFA voor 5 jaar is geschorst, krijgt een "versnelde procedure". De hoorzitting begint op 2 maart.
Het CAS laat in een verklaring weten dat het akkoord is gegaan met een snelle behandeling van de beroepszaak zodat Ahmad nog mee kan doen aan de verkiezing van zijn oude voorzitterspost bij de Afrikaanse voetbalbond. De onafhankelijke ethische commissie van de FIFA had de bestuurder uit Madagaskar schuldig bevonden aan het aanbieden en accepteren van geschenken en het verduisteren van fondsen.
Het sporttribunaal heeft aangegeven dat het ernaar streeft het finale oordeel te geven kort na de hoorzitting, maar in ieder geval voor 12 maart. De verkiezingen voor de voorzitterspost staan voor die dag gepland in het Marokkaanse Rabat.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
5 minuten geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
6 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
19 uur geleden