Sporttribunaal gaat beroep baas Afrikaans voetbal versneld behandelen
ZÜRICH (ANP) - Sporttribunaal CAS heeft vrijdag bekendgemaakt dat het beroep van Ahmad Ahmad, de voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, eerder wordt behandeld. De zaak van Ahmad, die door wereldvoetbalbond FIFA voor 5 jaar is geschorst, krijgt een "versnelde procedure". De hoorzitting begint op 2 maart.
Het CAS laat in een verklaring weten dat het akkoord is gegaan met een snelle behandeling van de beroepszaak zodat Ahmad nog mee kan doen aan de verkiezing van zijn oude voorzitterspost bij de Afrikaanse voetbalbond. De onafhankelijke ethische commissie van de FIFA had de bestuurder uit Madagaskar schuldig bevonden aan het aanbieden en accepteren van geschenken en het verduisteren van fondsen.
Het sporttribunaal heeft aangegeven dat het ernaar streeft het finale oordeel te geven kort na de hoorzitting, maar in ieder geval voor 12 maart. De verkiezingen voor de voorzitterspost staan voor die dag gepland in het Marokkaanse Rabat.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
10 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
22 uur geleden