Sporttribunaal gaat beroep baas Afrikaans voetbal versneld behandelen
ZÜRICH (ANP) - Sporttribunaal CAS heeft vrijdag bekendgemaakt dat het beroep van Ahmad Ahmad, de voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, eerder wordt behandeld. De zaak van Ahmad, die door wereldvoetbalbond FIFA voor 5 jaar is geschorst, krijgt een "versnelde procedure". De hoorzitting begint op 2 maart.
Het CAS laat in een verklaring weten dat het akkoord is gegaan met een snelle behandeling van de beroepszaak zodat Ahmad nog mee kan doen aan de verkiezing van zijn oude voorzitterspost bij de Afrikaanse voetbalbond. De onafhankelijke ethische commissie van de FIFA had de bestuurder uit Madagaskar schuldig bevonden aan het aanbieden en accepteren van geschenken en het verduisteren van fondsen.
Het sporttribunaal heeft aangegeven dat het ernaar streeft het finale oordeel te geven kort na de hoorzitting, maar in ieder geval voor 12 maart. De verkiezingen voor de voorzitterspost staan voor die dag gepland in het Marokkaanse Rabat.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
18 uur geleden