Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporttribunaal CAS stelt AZ in het gelijk in zaak tegen UEFA

Sporttribunaal CAS stelt AZ in het gelijk in zaak tegen UEFA

ALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.

Supporters van Legia bestormden voor aanvang van het duel de toegangspoort van het AZ-stadion en raakten slaags met de ME. Ook pakten Legia-aanhangers wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een ME'er raakte bewusteloos. De politie zette traangas in om de hooligans tegen te houden. Na de wedstrijd werden twee spelers van de Poolse voetbalclub opgepakt voor mishandeling van personeel van AZ.

AZ kreeg een boete voor de ongeregeldheden in het stadion en tekende daar protest tegen aan. De UEFA wees het protest af, maar het CAS stelt de Noord-Hollanders nu alsnog in het gelijk en stelt dat de club niets valt te verwijten en dat samen met de politie alle voorzorgsmaatregelen waren getroffen om een ordentelijk wedstrijdverloop te organiseren.

Commotie

"Deze uitspraak wordt gezien als een bevestiging waar AZ vanaf moment één van overtuigd was", aldus AZ, dat de boete nu dus niet hoeft te betalen.

De ongeregeldheden zorgden voor veel commotie. In Polen werd verontwaardigd gereageerd op het aanhouden van de twee spelers. Legia sprak van "schandalige gebeurtenissen" en veroordeelde het ingrijpen van de politie. Zelfs de Poolse premier Mateusz Morawiecki mengde zich in de rel en tekende protest aan bij premier Mark Rutte.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

4 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

8 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

8 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

11 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

11 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

12 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

14 uur geleden