Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporttribunaal CAS doet maandag uitspraak in dopingzaak Valieva

Sporttribunaal CAS doet maandag uitspraak in dopingzaak Valieva

BEIJING (ANP) - Het internationale sporttribunaal CAS behandelt zondag de dopingzaak van de Russische kunstrijdster Kamila Valieva. De hoorzitting, die in Beijing op afstand plaatsvindt via een videoverbinding, begint om 01.30 uur Nederlandse tijd. De drie rechters die de zaak behandelen, verwachten in de loop van maandag uitspraak te doen. Een dag later start het individuele toernooi voor de kunstrijdsters.

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC), de internationale schaatsunie ISU en het mondiale antidopingbureau WADA hebben bij het CAS beroep aangetekend tegen de manier waarop het Russische antidopingbureau Rusada een positieve test van Valieva heeft afgehandeld. De 15-jarige kunstrijdster werd deze week in eerste instantie voorlopig geschorst, maar de tuchtcommissie van Rusada hief die schorsing al snel weer op.

Het CAS heeft rechters uit Italië, de Verenigde Staten en Slovenië op de zaak gezet. Zij moeten snel tot een besluit komen, want dinsdag staat de korte kür op het programma, met de Nederlandse Lindsay van Zundert als een van de deelneemsters en Valieva op papier als favoriete voor het goud.

Vanwege haar dopingzaak is het echter hoogst onzeker of de tiener komende week op het ijs in actie kan komen. Valieva haalde maandag het goud binnen voor Rusland in de landenwedstrijd. De medailles zijn echter nog steeds niet uitgereikt, omdat het IOC een dag na de landenwedstrijd te horen kreeg dat de kunstrijdster eind vorig jaar op het Russisch kampioenschap in Sint-Petersburg positief heeft getest op trimetazidine.

Rusland zet vraagtekens bij het moment dat de positieve testuitslag van Valieva naar buiten kwam, ruim zes weken nadat de test was afgenomen. Een laboratorium in de Zweedse hoofdstad Stockholm, dat onder het WADA valt, trof in de monsters sporen van een verboden middel aan.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

11 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

11 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

12 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

12 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

13 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

14 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

14 uur geleden