Sportschool wil 'essentieel' zijn, net als onderwijs en supers
AMSTERDAM (ANP) - Sportscholen vinden dat zij als essentiële sector bestempeld moeten worden door de overheid, net als scholen en supermarkten. Dan zouden Nederlanders in deze coronacrisis tenminste weer kunnen sporten, zegt branchevereniging NL Actief.
De organisatie is in gesprek met het kabinet om nog invloed uit te oefenen op de definitieve besluiten voor de persconferentie van dinsdag. "We vragen de overheid om de sportscholen gedeeltelijk te openen, zoals dat voor 15 december het geval was", vertelt directeur Ronald Wouters. "Dus met controle op het aantal mensen, een goede spreiding en goede luchtzuiveringssystemen."
Wouters stelt dat uit onderzoek van sportkoepel NOC*NSF blijkt dat bijna de helft van de mensen de afgelopen tijd minder is gaan sporten of zelfs helemaal gestopt is met sporten. "Dat is schadelijk voor de gezondheid van mensen. Sport is geen recreatie, maar een essentiële factor voor de volksgezondheid."
De overheid moet mensen juist laten sporten om de volksgezondheid te bevorderen, verklaart Wouters. "Wij zijn onderdeel van de oplossing voor de coronacrisis." Wouters vindt het ook "bizar" dat minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid 200 miljoen euro wil besteden aan leefstijlcoaches. "Hij gaat dan voorbij aan de hele, al bestaande, infrastructuur van sportscholen die gericht is op een gezonde leefstijl, maar nu verplicht gesloten is."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil na de jaarwisseling met andere partijen gaan praten in de formatie. Na afloop van de gesprekken tussen zijn partij, CDA en VVD vrijdag zei Jetten dat hij tot kerst vooral inhoudelijke gesprekken wil voeren.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes wordt niet vervolgd voor uitspraken over voormalig docent van de Radboud Universiteit Harry Pettit. Volgens de Hoge Raad was er geen verdenking die kon leiden tot een ambtsdelict.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties reageren verbolgen op het nieuws dat Schiphol nog twee jaar door mag zonder natuurvergunning. Daartoe heeft de ministerraad vrijdag besloten.
34 minuten geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland krijgt geen toestemming van de rechter om een wolf af te schieten op De Hoge Veluwe die daar dit voorjaar een hardloopster beet. Volgens de rechtbank heeft de provincie onvoldoende onderbouwd waarom het nog steeds noodzakelijk is het dier te doden. Animal Rights en de Faunabescherming hadden de voorzieningenrechter gevraagd de opdracht hiervoor te schorsen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid krijgt meer mogelijkheden om misdragingen en overtredingen van de wet tijdens protestacties en demonstraties beter aan te pakken. Zo moeten gemeenten meer steun krijgen om demonstraties in goede banen te leiden. Het demissionaire kabinet bereidt daartoe een pakket aanvullende maatregelen voor, maakte het vrijdag bekend.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV gaat voorlopig alleen in "urgente gevallen" mensen herbeoordelen voor hun WIA-uitkering. De dienst kampt met lange wachtlijsten en een tekort aan verzekeringsartsen. UWV wil de artsen die beschikbaar zijn vooral inzetten om mensen te beoordelen die al langer wachten op een uitkering voor arbeidsongeschiktheid.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rechtbank Noord-Holland heeft vrijdag celstraffen tot bijna twaalf jaar opgelegd aan twee verdachten voor het doodschieten van de 19-jarige Even Henok uit Purmerend.
1 uur geleden