Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen willen geen QR-code voor toegang

Sportscholen willen geen QR-code voor toegang

DEN HAAG (ANP) - Sportscholen zien invoering van een QR-code voor toegang niet zitten. Dat laat brancheorganisatie NL Actief weten, in reactie op berichten waarin bronnen rond het Outbreak Management Team (OMT) zeggen dat overwogen wordt QR-codes op meer plekken in te voeren, waaronder mogelijk sportscholen. "Liever niet. Dat betekent dat de drempel om te sporten groter wordt", zegt NL Actief-directeur Patrick Rijnbeek.

Ook hoopt de organisatie dat sportscholen open mogen blijven. Dinsdag volgt een nieuwe persconferentie van het demissionaire kabinet. Die is naar voren gehaald vanwege het oplopend aantal besmettingen.

Volgens Rijnbeek staat de brancheorganisatie in nauw contact met het ministerie van Volksgezondheid en zijn er geen signalen ontvangen over het invoeren van de QR-code bij sportscholen. Rijnbeek zegt "verbaasd" te zijn "dat dit op tafel ligt", omdat NL Actief altijd heeft laten weten dat de toegang tot sportscholen "zo drempelloos mogelijk" moet zijn.

De brancheorganisatie zegt dat sportscholen in algemene zin al een controlefunctie bij de deur hebben met bijvoorbeeld een ledenpasje. Ook geldt de QR-code al voor de horeca in sommige sportscholen. Daarnaast doen sportscholen al gezondheidschecks en registraties. "We zijn nog niet bezig met hoe we dit in het vat moeten gieten, maar het gaat mankracht kosten als dit doorgaat", verwacht Rijnbeek.

Meer uit Binnenland

Weeronline: gunstig loopweer voor Vierdaagsewandelaars

HOUTEN (ANP) - Het wordt komende week goed weer voor deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse. Weeronline verwacht "ronduit gunstige" weersomstandigheden voor het lopen van lange afstanden, met middagtemperaturen van 20 tot 22 graden. Dat is volgens de weerdienst iets minder warm dan gebruikelijk, als het eind juli ruim 24 graden is in de regio Nijmegen. "Die paar graden lager is iets gunstiger voor het leveren van lichamelijke inspanning, maar het is niet zo fris dat je tijdens pauzes sterk afkoelt."

1 uur geleden
Familie vraagt publiek om herinneringen aan Cees Geel te delen

De familie van de eerder deze week overleden acteur Cees Geel heeft een digitaal condoleanceregister geopend. De nabestaanden vragen ook het publiek om op deze pagina herinneringen aan Geel en zijn werk te delen.

3 uur geleden
Tweede stuntman gewond na katapultsprong op Zwarte Cross

LICHTENVOORDE (ANP) - Ook de tweede stuntman die zich op het Achterhoekse festival de Zwarte Cross heeft gewaagd aan de "katapultsprong" is gewond geraakt. Laurent Arrabito heeft bij de landing zijn enkel gebroken, meldt de organisatie vrijdagavond op Instagram. Donderdag moest collega-stuntman Jim van Nes al naar het ziekenhuis toen hij na de sprong van 75 meter verkeerd terechtkwam. Vanwege het uitvallen van de stuntmannen wordt de katapultstunt de komende dagen niet meer uitgevoerd.

10 uur geleden
Spaanse krant: Nederlandse journalist op spionagelijst Marokko

DEN HAAG (ANP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben met hulp van hacksoftware geprobeerd journalisten te bespioneren, onder wie een Nederlandse correspondent. Dat schrijft de Spaanse krant El Confidencial op basis van een lijst die het in handen heeft met daarop mobiele nummers die de Marokkaanse inlichtingendienst tussen 2018 en 2019 probeerde te hacken.

10 uur geleden
Bussen in Den Haag rijden zaterdag weer volgens dienstregeling

DEN HAAG (ANP) - De bussen van het Haagse ov-bedrijf HTM rijden vanaf zaterdagochtend weer volgens dienstregeling. Vrijdagavond haalde de vervoerder alle bussen uit voorzorg van de weg vanwege een "ernstig technisch mankement" dat was gevonden bij sommige bussen. "Na een uitgebreide technische inspectie kunnen we concluderen dat er genoeg bussen morgenvroeg beschikbaar zijn", aldus HTM op de website.

11 uur geleden
Grote brand aan Radioweg in Amsterdam-Oost

AMSTERDAM (ANP) - Aan de Radioweg in Amsterdam-Oost is vrijdagavond brand uitgebroken. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio is de brand ontstaan in een container en overgeslagen naar een loods op een sportpark.

12 uur geleden
Haagse vervoerder haalt bussen van de weg om technisch mankement

DEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM heeft vrijdagavond de busdienstregeling gestaakt omdat bij enkele bussen een "ernstig technisch mankement" is gevonden. Uit voorzorg worden nu alle bussen geïnspecteerd, meldt de vervoerder.

15 uur geleden