Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen willen geen QR-code voor toegang

Sportscholen willen geen QR-code voor toegang

DEN HAAG (ANP) - Sportscholen zien invoering van een QR-code voor toegang niet zitten. Dat laat brancheorganisatie NL Actief weten, in reactie op berichten waarin bronnen rond het Outbreak Management Team (OMT) zeggen dat overwogen wordt QR-codes op meer plekken in te voeren, waaronder mogelijk sportscholen. "Liever niet. Dat betekent dat de drempel om te sporten groter wordt", zegt NL Actief-directeur Patrick Rijnbeek.

Ook hoopt de organisatie dat sportscholen open mogen blijven. Dinsdag volgt een nieuwe persconferentie van het demissionaire kabinet. Die is naar voren gehaald vanwege het oplopend aantal besmettingen.

Volgens Rijnbeek staat de brancheorganisatie in nauw contact met het ministerie van Volksgezondheid en zijn er geen signalen ontvangen over het invoeren van de QR-code bij sportscholen. Rijnbeek zegt "verbaasd" te zijn "dat dit op tafel ligt", omdat NL Actief altijd heeft laten weten dat de toegang tot sportscholen "zo drempelloos mogelijk" moet zijn.

De brancheorganisatie zegt dat sportscholen in algemene zin al een controlefunctie bij de deur hebben met bijvoorbeeld een ledenpasje. Ook geldt de QR-code al voor de horeca in sommige sportscholen. Daarnaast doen sportscholen al gezondheidschecks en registraties. "We zijn nog niet bezig met hoe we dit in het vat moeten gieten, maar het gaat mankracht kosten als dit doorgaat", verwacht Rijnbeek.

Meer uit Binnenland

Eichelsheim wil 'Spotify voor drones' om niet ingehaald te worden

RIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."

4 minuten geleden
Mist zorgt voor hinder vliegverkeer op Schiphol en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.

8 minuten geleden
Meer gemeenten maken afspraken over verdelen opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.

1 uur geleden
Heerma ziet 'zorgwekkende signalen' over mogelijke jongerenrellen

DEN HAAG (ANP) - Over mogelijke rellen van jongeren gaan "zorgwekkende berichten" rond, zegt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). Hij wijdt daar weinig over uit en verwijst verder naar lokale autoriteiten. "Daar ligt de verantwoordelijkheid voor het nemen van maatregelen."

1 uur geleden
Van Essen: best diepgegaan met verbeteringen stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen is naar eigen zeggen "best diepgegaan, met allerlei verbeteringen" aan zijn stikstofplannen. De D66-bewindsman heeft tot donderdagavond laat en vrijdagochtend met boerenorganisaties LTO en NAJK overlegd. Hij herhaalt dat dit geen onderhandelingen zijn. "Ik vond de gesprekken af en toe echt wel kritisch."

1 uur geleden
Berendsen: geen verzoek van VS om toon tegen Rusland te matigen

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet door de Verenigde Staten verzocht om de toon tegen Rusland te matigen, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) vrijdagochtend voorafgaand aan de ministerraad. "Wij vinden het vooral belangrijk om te benoemen wat we zien", zegt hij. "Rusland is de grootste veiligheidsdreiging voor de NAVO," zei hij andermaal.

2 uur geleden
Studentenbond raadt af naar jongerenprotest te gaan

UTRECHT (ANP) - De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) raadt studenten af om zaterdag naar mogelijke demonstraties van jongeren te gaan. Op sociale media zijn de afgelopen dagen oproepen voor 'Gen Z-protesten' gedeeld. Mensen uit de generatie Gen Z zijn aan het begin van deze eeuw geboren.

2 uur geleden