Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen profiteren meer van goede voornemens dan vorig jaar

Sportscholen profiteren meer van goede voornemens dan vorig jaar

VLAARDINGEN (ANP) - Veel Nederlanders met goede voornemens hebben in de eerste weken van dit jaar weer een sportschool bezocht. Volgens de keten SportCity en voorzitter Han de Hair van de Vereniging van Exclusieve Sportcentra (VES), die zelf ook een sportschool heeft, werden meer abonnementen afgesloten dan vorig jaar. Ook Basic-Fit ziet deze maand veel nieuwe leden.

"Ik heb de indruk dat bij veel collega's de aanwas echt goed is, beter dan we het afgelopen jaar hebben meegemaakt", stelt De Hair. Waardoor dit komt, is volgens hem lastig te zeggen. "Het lijkt erop dat mensen met meer positiviteit de fitnessclub in komen. Mensen willen stappen maken, fitter en sterker worden en blessures overwinnen", vervolgt hij. Ook zouden mensen meer willen sporten om gezonder oud te worden.

Januari is voor sportscholen een van de belangrijkste periodes van het jaar. In zijn eigen sportschool, Gymnasion Joure, zijn er zo'n 20 procent meer nieuwe leden bijgekomen vergeleken met vorig jaar, schat De Hair.

Krachttraining

SportCity ziet deze januari een stijging van ruim 10 procent vergeleken met januari vorig jaar. "We zien jaar op jaar een goede groei bij SportCity en daar zijn we erg blij mee", meldt een woordvoerder, verwijzend naar het brede aanbod in de sportscholen. Daarnaast krijgt de sportschoolketen volgens de woordvoerder nieuwe leden omdat er meer locaties bijkomen.

Ook voor Basic-Fit is januari een belangrijk moment, net als de periode na de zomervakantie. "Het fenomeen goede voornemens is zeker merkbaar. Mensen willen aan hun conditie en kracht werken en dat is duidelijk merkbaar in het aantal aanmeldingen", aldus een woordvoerder. Mogelijk speelt volgens hem mee dat Basic-Fit vorig jaar veel aandacht heeft gevraagd voor de positieve effecten van sporten op de mentale gezondheid. Of er meer leden zijn bijgekomen dan vorig jaar, wil het beursgenoteerde bedrijf niet zeggen. Verder ziet Basic-Fit een verschuiving van cardio- naar krachttraining.

De Hair vermoedt dat de abonnementen van de meeste sportscholen dit jaar met de inflatie zijn meegestegen, al zijn er volgens hem ook bedrijven die meer geld vragen omdat ze grote investeringen hebben gedaan. Zelf heeft hij de abonnementsprijzen met iets minder dan de inflatie verhoogd. SportCity heeft naar eigen zeggen de prijzen in december iets verhoogd "om een compleet productaanbod aan te blijven bieden in 2025".

Meer uit Financieel

Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

10 minuten geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

2 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

5 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

6 uur geleden
OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

21 uur geleden