Sportscholen profiteren meer van goede voornemens dan vorig jaar
VLAARDINGEN (ANP) - Veel Nederlanders met goede voornemens hebben in de eerste weken van dit jaar weer een sportschool bezocht. Volgens de keten SportCity en voorzitter Han de Hair van de Vereniging van Exclusieve Sportcentra (VES), die zelf ook een sportschool heeft, werden meer abonnementen afgesloten dan vorig jaar. Ook Basic-Fit ziet deze maand veel nieuwe leden.
"Ik heb de indruk dat bij veel collega's de aanwas echt goed is, beter dan we het afgelopen jaar hebben meegemaakt", stelt De Hair. Waardoor dit komt, is volgens hem lastig te zeggen. "Het lijkt erop dat mensen met meer positiviteit de fitnessclub in komen. Mensen willen stappen maken, fitter en sterker worden en blessures overwinnen", vervolgt hij. Ook zouden mensen meer willen sporten om gezonder oud te worden.
Januari is voor sportscholen een van de belangrijkste periodes van het jaar. In zijn eigen sportschool, Gymnasion Joure, zijn er zo'n 20 procent meer nieuwe leden bijgekomen vergeleken met vorig jaar, schat De Hair.
Krachttraining
SportCity ziet deze januari een stijging van ruim 10 procent vergeleken met januari vorig jaar. "We zien jaar op jaar een goede groei bij SportCity en daar zijn we erg blij mee", meldt een woordvoerder, verwijzend naar het brede aanbod in de sportscholen. Daarnaast krijgt de sportschoolketen volgens de woordvoerder nieuwe leden omdat er meer locaties bijkomen.
Ook voor Basic-Fit is januari een belangrijk moment, net als de periode na de zomervakantie. "Het fenomeen goede voornemens is zeker merkbaar. Mensen willen aan hun conditie en kracht werken en dat is duidelijk merkbaar in het aantal aanmeldingen", aldus een woordvoerder. Mogelijk speelt volgens hem mee dat Basic-Fit vorig jaar veel aandacht heeft gevraagd voor de positieve effecten van sporten op de mentale gezondheid. Of er meer leden zijn bijgekomen dan vorig jaar, wil het beursgenoteerde bedrijf niet zeggen. Verder ziet Basic-Fit een verschuiving van cardio- naar krachttraining.
De Hair vermoedt dat de abonnementen van de meeste sportscholen dit jaar met de inflatie zijn meegestegen, al zijn er volgens hem ook bedrijven die meer geld vragen omdat ze grote investeringen hebben gedaan. Zelf heeft hij de abonnementsprijzen met iets minder dan de inflatie verhoogd. SportCity heeft naar eigen zeggen de prijzen in december iets verhoogd "om een compleet productaanbod aan te blijven bieden in 2025".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
7 uur geleden