Sportscholen profiteren meer van goede voornemens dan vorig jaar
VLAARDINGEN (ANP) - Veel Nederlanders met goede voornemens hebben in de eerste weken van dit jaar weer een sportschool bezocht. Volgens de keten SportCity en voorzitter Han de Hair van de Vereniging van Exclusieve Sportcentra (VES), die zelf ook een sportschool heeft, werden meer abonnementen afgesloten dan vorig jaar. Ook Basic-Fit ziet deze maand veel nieuwe leden.
"Ik heb de indruk dat bij veel collega's de aanwas echt goed is, beter dan we het afgelopen jaar hebben meegemaakt", stelt De Hair. Waardoor dit komt, is volgens hem lastig te zeggen. "Het lijkt erop dat mensen met meer positiviteit de fitnessclub in komen. Mensen willen stappen maken, fitter en sterker worden en blessures overwinnen", vervolgt hij. Ook zouden mensen meer willen sporten om gezonder oud te worden.
Januari is voor sportscholen een van de belangrijkste periodes van het jaar. In zijn eigen sportschool, Gymnasion Joure, zijn er zo'n 20 procent meer nieuwe leden bijgekomen vergeleken met vorig jaar, schat De Hair.
Krachttraining
SportCity ziet deze januari een stijging van ruim 10 procent vergeleken met januari vorig jaar. "We zien jaar op jaar een goede groei bij SportCity en daar zijn we erg blij mee", meldt een woordvoerder, verwijzend naar het brede aanbod in de sportscholen. Daarnaast krijgt de sportschoolketen volgens de woordvoerder nieuwe leden omdat er meer locaties bijkomen.
Ook voor Basic-Fit is januari een belangrijk moment, net als de periode na de zomervakantie. "Het fenomeen goede voornemens is zeker merkbaar. Mensen willen aan hun conditie en kracht werken en dat is duidelijk merkbaar in het aantal aanmeldingen", aldus een woordvoerder. Mogelijk speelt volgens hem mee dat Basic-Fit vorig jaar veel aandacht heeft gevraagd voor de positieve effecten van sporten op de mentale gezondheid. Of er meer leden zijn bijgekomen dan vorig jaar, wil het beursgenoteerde bedrijf niet zeggen. Verder ziet Basic-Fit een verschuiving van cardio- naar krachttraining.
De Hair vermoedt dat de abonnementen van de meeste sportscholen dit jaar met de inflatie zijn meegestegen, al zijn er volgens hem ook bedrijven die meer geld vragen omdat ze grote investeringen hebben gedaan. Zelf heeft hij de abonnementsprijzen met iets minder dan de inflatie verhoogd. SportCity heeft naar eigen zeggen de prijzen in december iets verhoogd "om een compleet productaanbod aan te blijven bieden in 2025".
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
6 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
13 uur geleden