Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen profiteren meer van goede voornemens dan vorig jaar

Sportscholen profiteren meer van goede voornemens dan vorig jaar

VLAARDINGEN (ANP) - Veel Nederlanders met goede voornemens hebben in de eerste weken van dit jaar weer een sportschool bezocht. Volgens de keten SportCity en voorzitter Han de Hair van de Vereniging van Exclusieve Sportcentra (VES), die zelf ook een sportschool heeft, werden meer abonnementen afgesloten dan vorig jaar. Ook Basic-Fit ziet deze maand veel nieuwe leden.

"Ik heb de indruk dat bij veel collega's de aanwas echt goed is, beter dan we het afgelopen jaar hebben meegemaakt", stelt De Hair. Waardoor dit komt, is volgens hem lastig te zeggen. "Het lijkt erop dat mensen met meer positiviteit de fitnessclub in komen. Mensen willen stappen maken, fitter en sterker worden en blessures overwinnen", vervolgt hij. Ook zouden mensen meer willen sporten om gezonder oud te worden.

Januari is voor sportscholen een van de belangrijkste periodes van het jaar. In zijn eigen sportschool, Gymnasion Joure, zijn er zo'n 20 procent meer nieuwe leden bijgekomen vergeleken met vorig jaar, schat De Hair.

Krachttraining

SportCity ziet deze januari een stijging van ruim 10 procent vergeleken met januari vorig jaar. "We zien jaar op jaar een goede groei bij SportCity en daar zijn we erg blij mee", meldt een woordvoerder, verwijzend naar het brede aanbod in de sportscholen. Daarnaast krijgt de sportschoolketen volgens de woordvoerder nieuwe leden omdat er meer locaties bijkomen.

Ook voor Basic-Fit is januari een belangrijk moment, net als de periode na de zomervakantie. "Het fenomeen goede voornemens is zeker merkbaar. Mensen willen aan hun conditie en kracht werken en dat is duidelijk merkbaar in het aantal aanmeldingen", aldus een woordvoerder. Mogelijk speelt volgens hem mee dat Basic-Fit vorig jaar veel aandacht heeft gevraagd voor de positieve effecten van sporten op de mentale gezondheid. Of er meer leden zijn bijgekomen dan vorig jaar, wil het beursgenoteerde bedrijf niet zeggen. Verder ziet Basic-Fit een verschuiving van cardio- naar krachttraining.

De Hair vermoedt dat de abonnementen van de meeste sportscholen dit jaar met de inflatie zijn meegestegen, al zijn er volgens hem ook bedrijven die meer geld vragen omdat ze grote investeringen hebben gedaan. Zelf heeft hij de abonnementsprijzen met iets minder dan de inflatie verhoogd. SportCity heeft naar eigen zeggen de prijzen in december iets verhoogd "om een compleet productaanbod aan te blijven bieden in 2025".

Meer uit Financieel

China wil dat Nederland oplossing voor Nexperia-ruzie faciliteert

BEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.

19 minuten geleden
Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

1 uur geleden
NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.

1 uur geleden
Mercedes verwacht geen groei in 2026 door concurrentie China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.

1 uur geleden
Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

2 uur geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

2 uur geleden
Adyen rekent op minimaal 20 procent omzetgroei na sterk winstjaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.

2 uur geleden