Sportscholen onderzoeken behoefte aan meldpunt ongewenst gedrag
DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor sportscholen NL Actief onderzoekt of het mogelijk is en of er behoefte is om een meldpunt te openen voor onder meer ongewenst gedrag. Dat bevestigt Ronald Wouters, directeur van NL Actief, na berichtgeving door de NOS.
Wouters laat weten dat zo'n meldpunt niet alleen nuttig zou kunnen zijn voor mensen die in sportscholen te maken hebben met ongewenst gedrag, maar ook voor personen die zich afvragen of een bezoek aan een sportschool wel bij ze past, bijvoorbeeld omdat ze niet zo sportief zijn. "Die mensen zouden we goede informatie kunnen geven via een meldpunt."
Voor het verkennend onderzoek naar de mogelijke opening van een meldpunt hoopt NL Actief profijt te kunnen hebben van de expertise van sportkoepel NOC*NSF en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. "Wij hoeven het wiel niet opnieuw uit te vinden", aldus Wouters.
Uit een onlinevragenlijst van de NOS is naar voren gekomen dat veel jongeren ongemak in de sportschool ervaren. Van de negenhonderd jongeren die aangeven naar de sportschool te gaan, zegt ruim de helft zich daar weleens ongemakkelijk te voelen. Zo'n driehonderd jongeren vertellen dat ze helemaal niet naar de sportschool gaan vanwege dat ongemak, komt naar voren uit het onderzoek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
5 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
7 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
7 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
12 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
12 uur geleden