Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen onderzoeken behoefte aan meldpunt ongewenst gedrag

Sportscholen onderzoeken behoefte aan meldpunt ongewenst gedrag

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor sportscholen NL Actief onderzoekt of het mogelijk is en of er behoefte is om een meldpunt te openen voor onder meer ongewenst gedrag. Dat bevestigt Ronald Wouters, directeur van NL Actief, na berichtgeving door de NOS.

Wouters laat weten dat zo'n meldpunt niet alleen nuttig zou kunnen zijn voor mensen die in sportscholen te maken hebben met ongewenst gedrag, maar ook voor personen die zich afvragen of een bezoek aan een sportschool wel bij ze past, bijvoorbeeld omdat ze niet zo sportief zijn. "Die mensen zouden we goede informatie kunnen geven via een meldpunt."

Voor het verkennend onderzoek naar de mogelijke opening van een meldpunt hoopt NL Actief profijt te kunnen hebben van de expertise van sportkoepel NOC*NSF en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. "Wij hoeven het wiel niet opnieuw uit te vinden", aldus Wouters.

Uit een onlinevragenlijst van de NOS is naar voren gekomen dat veel jongeren ongemak in de sportschool ervaren. Van de negenhonderd jongeren die aangeven naar de sportschool te gaan, zegt ruim de helft zich daar weleens ongemakkelijk te voelen. Zo'n driehonderd jongeren vertellen dat ze helemaal niet naar de sportschool gaan vanwege dat ongemak, komt naar voren uit het onderzoek.

Meer uit Binnenland

41-jarige Eritreeër verdacht van mensensmokkel uitgeleverd

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.

54 minuten geleden
3FM Serious Request verbreekt record bij laatste tussenstand

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

1 uur geleden
Kabinet keurt Amerikaanse strafmaatregel tegen Breton af

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.

1 uur geleden
Een van zwaargewonde slachtoffers ongeval Nunspeet is overleden

NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.

2 uur geleden
Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

2 uur geleden
Nog vijf gewonden in ziekenhuis na aanrijding Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".

3 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

4 uur geleden