Sportscholen in Europa zien ledental groeien
KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
Het afgelopen jaar kwamen er in totaal 4,1 miljoen lidmaatschappen bij. Dat is een stijging van 5,8 procent. De groei kwam vooral doordat in grote landen meer mensen een lidmaatschap afsloten. Zo kwamen er in het Verenigd Koninkrijk 6,6 procent meer leden bij. In Duitsland (plus 5,6 procent) en Spanje (plus 8,3 procent) steeg het aantal leden eveneens.
Basic-Fit is met 5,8 miljoen leden de grootste fitnessketen in Europa. Het Britse PureGym volgt op ruime afstand met 2,1 miljoen leden. De nummer drie is de Duitse RSG Group met 1,8 miljoen leden.
Clubs
Naast de ledenaantallen steeg ook het aantal clubs in Europa. Er werden netto 3 procent meer clubs geopend, waardoor het totaal nu uitkomt op 67.515. Herman Rutgers, ambassadeur van EuropeActive heeft vertrouwen in een verdere groei van het aantal leden van sportscholen: "We zijn goed op weg naar het doel van 100 miljoen leden van sportscholen in 2030."
De totale omzet van de Europese fitnessbranche steeg vorig jaar met ruim 9 procent tot meer dan 39 miljard euro. Basic-Fit is volgens het onderzoek ook de partij met de meeste omzet. Het bedrijf boekte afgelopen jaar een omzet van 1,4 miljard euro, iets meer dan het Britse David Lloyd (1,1 miljard euro) en PureGym (750 miljoen euro).
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economische activiteit in de eurozone is in juni gestagneerd, meldt marktonderzoeker S&P Global op basis van definitieve cijfers. De bedrijvigheid in het eurogebied hield daarmee vorige maand beter stand dan gedacht. Eerder werd voor juni nog uitgegaan van een krimp van de economische activiteit door de stijgende prijzen en verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geleden