Sportpsycholoog: voetballers in Duitsland nu extra gemotiveerd
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bekende Duitse sportpsycholoog Hans-Dieter Hermann denkt dat de voetballers uit de Bundesliga vanaf komende week extra gemotiveerd op het veld staan. Als eerste competitie in Europa gaat de Bundesliga zaterdag na een onderbreking van twee maanden vanwege de coronacrisis weer van start.
"Ik denk niet dat het voor meer druk zorgt, eerder voor extra motivatie", zegt Hermann. "Deze doorstart zorgt voor een stabilisering van de economische situatie en het is een geweldige kans voor de clubs, de hele voetbalwereld kijkt naar Duitsland."
De clubs moeten zich houden aan strenge voorschriften. De wedstrijden worden zonder publiek gespeeld. "Maar ik houd niet van de term 'spookwedstrijden', dat impliceert iets negatiefs", aldus de sportpsycholoog, die al jarenlang nauw betrokken is bij het nationale elftal van bondscoach Joachim Löw. "Ik zou het 'pure tv-voetbalwedstrijden' of 'pure tv-Bundesliga' noemen. Voetballen in een leeg stadion is voor iedereen ongebruikelijk, maar niet geheel onbekend. Oefenwedstrijden vinden regelmatig ook plaats zonder toeschouwers. Bovendien: het zijn allemaal professionals. Ze zullen niet van wedstrijden in deze vorm houden, maar ze moeten er even aan wennen."
Hermann denkt wel dat de voetballers verschillend zullen reageren op het spelen in lege stadions. "Je kan ze ruwweg in drie groepen verdelen. Er zijn spelers die opbloeien als ze in een vol stadion spelen, die zullen het lastig krijgen. Er zullen spelers zijn al snel weer in een normale competitiemodus komen. En er zijn spelers die altijd vol gas gaan en zelfs een trainingspartijtje altijd willen winnen, ongeacht de omstandigheden. En misschien gaan we zelfs een vierde groep ontdekken: spelers die minder druk voelen omdat er amper toeschouwers zijn en daardoor vrijer kunnen voetballen."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden