Sportpsycholoog: voetballers in Duitsland nu extra gemotiveerd
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bekende Duitse sportpsycholoog Hans-Dieter Hermann denkt dat de voetballers uit de Bundesliga vanaf komende week extra gemotiveerd op het veld staan. Als eerste competitie in Europa gaat de Bundesliga zaterdag na een onderbreking van twee maanden vanwege de coronacrisis weer van start.
"Ik denk niet dat het voor meer druk zorgt, eerder voor extra motivatie", zegt Hermann. "Deze doorstart zorgt voor een stabilisering van de economische situatie en het is een geweldige kans voor de clubs, de hele voetbalwereld kijkt naar Duitsland."
De clubs moeten zich houden aan strenge voorschriften. De wedstrijden worden zonder publiek gespeeld. "Maar ik houd niet van de term 'spookwedstrijden', dat impliceert iets negatiefs", aldus de sportpsycholoog, die al jarenlang nauw betrokken is bij het nationale elftal van bondscoach Joachim Löw. "Ik zou het 'pure tv-voetbalwedstrijden' of 'pure tv-Bundesliga' noemen. Voetballen in een leeg stadion is voor iedereen ongebruikelijk, maar niet geheel onbekend. Oefenwedstrijden vinden regelmatig ook plaats zonder toeschouwers. Bovendien: het zijn allemaal professionals. Ze zullen niet van wedstrijden in deze vorm houden, maar ze moeten er even aan wennen."
Hermann denkt wel dat de voetballers verschillend zullen reageren op het spelen in lege stadions. "Je kan ze ruwweg in drie groepen verdelen. Er zijn spelers die opbloeien als ze in een vol stadion spelen, die zullen het lastig krijgen. Er zullen spelers zijn al snel weer in een normale competitiemodus komen. En er zijn spelers die altijd vol gas gaan en zelfs een trainingspartijtje altijd willen winnen, ongeacht de omstandigheden. En misschien gaan we zelfs een vierde groep ontdekken: spelers die minder druk voelen omdat er amper toeschouwers zijn en daardoor vrijer kunnen voetballen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
7 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
19 uur geleden