Sportpsycholoog: voetballers in Duitsland nu extra gemotiveerd
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bekende Duitse sportpsycholoog Hans-Dieter Hermann denkt dat de voetballers uit de Bundesliga vanaf komende week extra gemotiveerd op het veld staan. Als eerste competitie in Europa gaat de Bundesliga zaterdag na een onderbreking van twee maanden vanwege de coronacrisis weer van start.
"Ik denk niet dat het voor meer druk zorgt, eerder voor extra motivatie", zegt Hermann. "Deze doorstart zorgt voor een stabilisering van de economische situatie en het is een geweldige kans voor de clubs, de hele voetbalwereld kijkt naar Duitsland."
De clubs moeten zich houden aan strenge voorschriften. De wedstrijden worden zonder publiek gespeeld. "Maar ik houd niet van de term 'spookwedstrijden', dat impliceert iets negatiefs", aldus de sportpsycholoog, die al jarenlang nauw betrokken is bij het nationale elftal van bondscoach Joachim Löw. "Ik zou het 'pure tv-voetbalwedstrijden' of 'pure tv-Bundesliga' noemen. Voetballen in een leeg stadion is voor iedereen ongebruikelijk, maar niet geheel onbekend. Oefenwedstrijden vinden regelmatig ook plaats zonder toeschouwers. Bovendien: het zijn allemaal professionals. Ze zullen niet van wedstrijden in deze vorm houden, maar ze moeten er even aan wennen."
Hermann denkt wel dat de voetballers verschillend zullen reageren op het spelen in lege stadions. "Je kan ze ruwweg in drie groepen verdelen. Er zijn spelers die opbloeien als ze in een vol stadion spelen, die zullen het lastig krijgen. Er zullen spelers zijn al snel weer in een normale competitiemodus komen. En er zijn spelers die altijd vol gas gaan en zelfs een trainingspartijtje altijd willen winnen, ongeacht de omstandigheden. En misschien gaan we zelfs een vierde groep ontdekken: spelers die minder druk voelen omdat er amper toeschouwers zijn en daardoor vrijer kunnen voetballen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.
13 minuten geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.
56 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
57 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
22 uur geleden