Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportministers EU spreken zich uit tegen Super League in voetbal

Sportministers EU spreken zich uit tegen Super League in voetbal

BRUSSEL (ANP/AFP) - De sportministers van de EU-landen, met uitzondering van Spanje, hebben een gezamenlijke brief gepubliceerd waarin ze stelling nemen tegen de vorming van een Super League in het voetbal. Hoewel de naam van de door een aantal topclubs gewenste competitie niet expliciet wordt genoemd, is het duidelijk dat het door de Europese voetbalbond UEFA tot ongewenst verklaarde initiatief wordt bedoeld.

In de tekst roepen de 26 sportministers sportbonden op om "sportcompetities te organiseren in overeenstemming met de beginselen van openheid, gelijke kansen, sportieve verdienste, het verband tussen jaarlijkse prestaties in nationale competities en alle Europese competities, financiële solidariteit, integriteit en eer".

De verklaring, een initiatief van Frankrijk en medeondertekend door minister van VWS Conny Helder, komt er nadat het Hof van Justitie van de Europese Unie in december oordeelde dat een verbod op de Super League in strijd was met de Europese wetgeving.

Evenwicht

"Wij steunen de belangrijkste kenmerken van een Europees sportmodel, in het bijzonder de piramidestructuur, het open systeem van promotie en degradatie, solidariteit, en de rol van sport in de nationale identiteit", schrijven de ministers, die zich in algemene zin ook uitspreken voor veiligheid en integriteit en het tegengaan van alle vormen van discriminatie. Ze roepen sportbestuurders op om "deze essentiële kenmerken en waarden te behouden en in dit verband te zorgen voor een evenwicht tussen de economische dimensie van sport en de educatieve en sociale functies ervan".

Op dit moment krijgen de topclubs uit alle Europese competities toegang tot de belangrijkste toernooien of in ieder geval de mogelijkheid toe te treden via voorrondes. De promotors van de Super League hebben hun plannen herzien na de verontwaardiging over de eerste versie van hun project, dat in 2021 was voorbehouden aan twaalf grote Europese voetbalclubs. De A22-organisatie, opgericht na het mislukken van het eerste project, heeft het nu over een competitie die openstaat voor 64 clubs verdeeld over drie competities.

De Spaanse minster heeft de verklaring volgens een bron niet ondertekend omdat in dat land een juridische procedure loopt rond het Super League-project. Real Madrid en FC Barcelona zijn fervent voorstanders van de nieuwe competitie.

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

3 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

3 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

4 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

5 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

5 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

5 uur geleden