Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportministers EU spreken zich uit tegen Super League in voetbal

Sportministers EU spreken zich uit tegen Super League in voetbal

BRUSSEL (ANP/AFP) - De sportministers van de EU-landen, met uitzondering van Spanje, hebben een gezamenlijke brief gepubliceerd waarin ze stelling nemen tegen de vorming van een Super League in het voetbal. Hoewel de naam van de door een aantal topclubs gewenste competitie niet expliciet wordt genoemd, is het duidelijk dat het door de Europese voetbalbond UEFA tot ongewenst verklaarde initiatief wordt bedoeld.

In de tekst roepen de 26 sportministers sportbonden op om "sportcompetities te organiseren in overeenstemming met de beginselen van openheid, gelijke kansen, sportieve verdienste, het verband tussen jaarlijkse prestaties in nationale competities en alle Europese competities, financiële solidariteit, integriteit en eer".

De verklaring, een initiatief van Frankrijk en medeondertekend door minister van VWS Conny Helder, komt er nadat het Hof van Justitie van de Europese Unie in december oordeelde dat een verbod op de Super League in strijd was met de Europese wetgeving.

Evenwicht

"Wij steunen de belangrijkste kenmerken van een Europees sportmodel, in het bijzonder de piramidestructuur, het open systeem van promotie en degradatie, solidariteit, en de rol van sport in de nationale identiteit", schrijven de ministers, die zich in algemene zin ook uitspreken voor veiligheid en integriteit en het tegengaan van alle vormen van discriminatie. Ze roepen sportbestuurders op om "deze essentiële kenmerken en waarden te behouden en in dit verband te zorgen voor een evenwicht tussen de economische dimensie van sport en de educatieve en sociale functies ervan".

Op dit moment krijgen de topclubs uit alle Europese competities toegang tot de belangrijkste toernooien of in ieder geval de mogelijkheid toe te treden via voorrondes. De promotors van de Super League hebben hun plannen herzien na de verontwaardiging over de eerste versie van hun project, dat in 2021 was voorbehouden aan twaalf grote Europese voetbalclubs. De A22-organisatie, opgericht na het mislukken van het eerste project, heeft het nu over een competitie die openstaat voor 64 clubs verdeeld over drie competities.

De Spaanse minster heeft de verklaring volgens een bron niet ondertekend omdat in dat land een juridische procedure loopt rond het Super League-project. Real Madrid en FC Barcelona zijn fervent voorstanders van de nieuwe competitie.

Meer uit Voetbal

Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

42 minuten geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

1 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

11 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

14 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

19 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

23 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

1 dag geleden