Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportministers EU spreken zich uit tegen Super League in voetbal

Sportministers EU spreken zich uit tegen Super League in voetbal

BRUSSEL (ANP/AFP) - De sportministers van de EU-landen, met uitzondering van Spanje, hebben een gezamenlijke brief gepubliceerd waarin ze stelling nemen tegen de vorming van een Super League in het voetbal. Hoewel de naam van de door een aantal topclubs gewenste competitie niet expliciet wordt genoemd, is het duidelijk dat het door de Europese voetbalbond UEFA tot ongewenst verklaarde initiatief wordt bedoeld.

In de tekst roepen de 26 sportministers sportbonden op om "sportcompetities te organiseren in overeenstemming met de beginselen van openheid, gelijke kansen, sportieve verdienste, het verband tussen jaarlijkse prestaties in nationale competities en alle Europese competities, financiële solidariteit, integriteit en eer".

De verklaring, een initiatief van Frankrijk en medeondertekend door minister van VWS Conny Helder, komt er nadat het Hof van Justitie van de Europese Unie in december oordeelde dat een verbod op de Super League in strijd was met de Europese wetgeving.

Evenwicht

"Wij steunen de belangrijkste kenmerken van een Europees sportmodel, in het bijzonder de piramidestructuur, het open systeem van promotie en degradatie, solidariteit, en de rol van sport in de nationale identiteit", schrijven de ministers, die zich in algemene zin ook uitspreken voor veiligheid en integriteit en het tegengaan van alle vormen van discriminatie. Ze roepen sportbestuurders op om "deze essentiële kenmerken en waarden te behouden en in dit verband te zorgen voor een evenwicht tussen de economische dimensie van sport en de educatieve en sociale functies ervan".

Op dit moment krijgen de topclubs uit alle Europese competities toegang tot de belangrijkste toernooien of in ieder geval de mogelijkheid toe te treden via voorrondes. De promotors van de Super League hebben hun plannen herzien na de verontwaardiging over de eerste versie van hun project, dat in 2021 was voorbehouden aan twaalf grote Europese voetbalclubs. De A22-organisatie, opgericht na het mislukken van het eerste project, heeft het nu over een competitie die openstaat voor 64 clubs verdeeld over drie competities.

De Spaanse minster heeft de verklaring volgens een bron niet ondertekend omdat in dat land een juridische procedure loopt rond het Super League-project. Real Madrid en FC Barcelona zijn fervent voorstanders van de nieuwe competitie.

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

52 minuten geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

4 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

4 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

8 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

8 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

10 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

12 uur geleden