Sportministers EU spreken zich uit tegen Super League in voetbal
BRUSSEL (ANP/AFP) - De sportministers van de EU-landen, met uitzondering van Spanje, hebben een gezamenlijke brief gepubliceerd waarin ze stelling nemen tegen de vorming van een Super League in het voetbal. Hoewel de naam van de door een aantal topclubs gewenste competitie niet expliciet wordt genoemd, is het duidelijk dat het door de Europese voetbalbond UEFA tot ongewenst verklaarde initiatief wordt bedoeld.
In de tekst roepen de 26 sportministers sportbonden op om "sportcompetities te organiseren in overeenstemming met de beginselen van openheid, gelijke kansen, sportieve verdienste, het verband tussen jaarlijkse prestaties in nationale competities en alle Europese competities, financiële solidariteit, integriteit en eer".
De verklaring, een initiatief van Frankrijk en medeondertekend door minister van VWS Conny Helder, komt er nadat het Hof van Justitie van de Europese Unie in december oordeelde dat een verbod op de Super League in strijd was met de Europese wetgeving.
Evenwicht
"Wij steunen de belangrijkste kenmerken van een Europees sportmodel, in het bijzonder de piramidestructuur, het open systeem van promotie en degradatie, solidariteit, en de rol van sport in de nationale identiteit", schrijven de ministers, die zich in algemene zin ook uitspreken voor veiligheid en integriteit en het tegengaan van alle vormen van discriminatie. Ze roepen sportbestuurders op om "deze essentiële kenmerken en waarden te behouden en in dit verband te zorgen voor een evenwicht tussen de economische dimensie van sport en de educatieve en sociale functies ervan".
Op dit moment krijgen de topclubs uit alle Europese competities toegang tot de belangrijkste toernooien of in ieder geval de mogelijkheid toe te treden via voorrondes. De promotors van de Super League hebben hun plannen herzien na de verontwaardiging over de eerste versie van hun project, dat in 2021 was voorbehouden aan twaalf grote Europese voetbalclubs. De A22-organisatie, opgericht na het mislukken van het eerste project, heeft het nu over een competitie die openstaat voor 64 clubs verdeeld over drie competities.
De Spaanse minster heeft de verklaring volgens een bron niet ondertekend omdat in dat land een juridische procedure loopt rond het Super League-project. Real Madrid en FC Barcelona zijn fervent voorstanders van de nieuwe competitie.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
16 uur geleden