Sportministers bezorgd om uitzendrechten WK voetbal voor vrouwen
BERLIJN (ANP) - In een gezamenlijke brief roepen de sportministers van vijf Europese landen wereldvoetbalbond FIFA en geïnteresseerde omroepen uit die landen op tot overeenstemming te komen over de uitzendrechten voor het WK voetbal voor vrouwen. In Groot-Brittannië, Spanje, Frankrijk, Duitsland en Italië dreigt het toernooi, dat begint op 20 juli, niet te worden uitgezonden. In Nederland heeft de NOS de rechten al wel verworven,
De uitzendrechten voor het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland zijn voor het eerst losgekoppeld van die van het WK voor mannen. FIFA-baas Gianni Infantino liet eerder deze maand weten dat de vijf toplanden verstoken blijven van beelden als ze hun "onacceptabele bid" niet verhogen.
In een gezamenlijke verklaring zeggen de ministers van Sport van deze vijf landen dat ze zich bewust zijn van de beperkingen voor omroepen, maar benadrukken ze het belang van "verbetering van de wereldwijde zichtbaarheid van vrouwensport" in hun landen. "Media-aandacht voor vrouwensport heeft inderdaad een zeer grote invloed op de ontwikkeling van de sportbeoefening door vrouwen en jonge meisjes", staat in de verklaring.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
22 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
1 dag geleden