Sportministers bezorgd om uitzendrechten WK voetbal voor vrouwen
BERLIJN (ANP) - In een gezamenlijke brief roepen de sportministers van vijf Europese landen wereldvoetbalbond FIFA en geïnteresseerde omroepen uit die landen op tot overeenstemming te komen over de uitzendrechten voor het WK voetbal voor vrouwen. In Groot-Brittannië, Spanje, Frankrijk, Duitsland en Italië dreigt het toernooi, dat begint op 20 juli, niet te worden uitgezonden. In Nederland heeft de NOS de rechten al wel verworven,
De uitzendrechten voor het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland zijn voor het eerst losgekoppeld van die van het WK voor mannen. FIFA-baas Gianni Infantino liet eerder deze maand weten dat de vijf toplanden verstoken blijven van beelden als ze hun "onacceptabele bid" niet verhogen.
In een gezamenlijke verklaring zeggen de ministers van Sport van deze vijf landen dat ze zich bewust zijn van de beperkingen voor omroepen, maar benadrukken ze het belang van "verbetering van de wereldwijde zichtbaarheid van vrouwensport" in hun landen. "Media-aandacht voor vrouwensport heeft inderdaad een zeer grote invloed op de ontwikkeling van de sportbeoefening door vrouwen en jonge meisjes", staat in de verklaring.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
5 uur geleden