Sportministers bezorgd om uitzendrechten WK voetbal voor vrouwen
BERLIJN (ANP) - In een gezamenlijke brief roepen de sportministers van vijf Europese landen wereldvoetbalbond FIFA en geïnteresseerde omroepen uit die landen op tot overeenstemming te komen over de uitzendrechten voor het WK voetbal voor vrouwen. In Groot-Brittannië, Spanje, Frankrijk, Duitsland en Italië dreigt het toernooi, dat begint op 20 juli, niet te worden uitgezonden. In Nederland heeft de NOS de rechten al wel verworven,
De uitzendrechten voor het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland zijn voor het eerst losgekoppeld van die van het WK voor mannen. FIFA-baas Gianni Infantino liet eerder deze maand weten dat de vijf toplanden verstoken blijven van beelden als ze hun "onacceptabele bid" niet verhogen.
In een gezamenlijke verklaring zeggen de ministers van Sport van deze vijf landen dat ze zich bewust zijn van de beperkingen voor omroepen, maar benadrukken ze het belang van "verbetering van de wereldwijde zichtbaarheid van vrouwensport" in hun landen. "Media-aandacht voor vrouwensport heeft inderdaad een zeer grote invloed op de ontwikkeling van de sportbeoefening door vrouwen en jonge meisjes", staat in de verklaring.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
27 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
28 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
5 uur geleden