Sportminister wil gokkende voetballers niet in Italiaanse selectie
ROME (ANP/BELGA) - Andrea Abodi, de Italiaanse minister van Sport, heeft vrijdag in een radio-uitzending bij Rai 1 gezegd dat het misschien beter is om geschorste voetballers in het Italiaanse gokschandaal uit te sluiten van de nationale ploeg.
Internationals Sandro Tonali en Nicolo Zaniolo verlieten vorige week het trainingskamp van Italië, nadat ze waren ondervraagd door de politie over hun aandeel in het gokschandaal. Tegen hen loopt nog een onderzoek.
"Geselecteerd worden voor de Italiaanse nationale ploeg, moet niet alleen gebeuren op basis van voetballende kwaliteiten, maar ook op basis van morele waarden. Als je niet meer speelt voor de nationale ploeg, wil dat niet zeggen dat je geen voetballer meer bent. Je bent dan op een andere manier nog een voetballer. Het is een vraag die gesteld moet worden", zei Abodi.
Voorbeeldfunctie
"Het is geen toeval dat de Italiaanse federatie opleidingen voor spelers van alle nationale selecties organiseerde, nog steeds organiseert en ook zal blijven organiseren, opdat de spelers zich bewust worden van hun verplichtingen. Ze hebben een voorbeeldfunctie, op en naast het veld. Als dat niet gebeurt, spreken we van hoogverraad."
Juventus-middenvelder Nicolò Fagioli kreeg dinsdag al een schorsing van zeven maanden opgelegd vanwege illegale sportweddenschappen.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
17 uur geleden