Sportminister wil gokkende voetballers niet in Italiaanse selectie
ROME (ANP/BELGA) - Andrea Abodi, de Italiaanse minister van Sport, heeft vrijdag in een radio-uitzending bij Rai 1 gezegd dat het misschien beter is om geschorste voetballers in het Italiaanse gokschandaal uit te sluiten van de nationale ploeg.
Internationals Sandro Tonali en Nicolo Zaniolo verlieten vorige week het trainingskamp van Italië, nadat ze waren ondervraagd door de politie over hun aandeel in het gokschandaal. Tegen hen loopt nog een onderzoek.
"Geselecteerd worden voor de Italiaanse nationale ploeg, moet niet alleen gebeuren op basis van voetballende kwaliteiten, maar ook op basis van morele waarden. Als je niet meer speelt voor de nationale ploeg, wil dat niet zeggen dat je geen voetballer meer bent. Je bent dan op een andere manier nog een voetballer. Het is een vraag die gesteld moet worden", zei Abodi.
Voorbeeldfunctie
"Het is geen toeval dat de Italiaanse federatie opleidingen voor spelers van alle nationale selecties organiseerde, nog steeds organiseert en ook zal blijven organiseren, opdat de spelers zich bewust worden van hun verplichtingen. Ze hebben een voorbeeldfunctie, op en naast het veld. Als dat niet gebeurt, spreken we van hoogverraad."
Juventus-middenvelder Nicolò Fagioli kreeg dinsdag al een schorsing van zeven maanden opgelegd vanwege illegale sportweddenschappen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
12 uur geleden