Sportminister wil gokkende voetballers niet in Italiaanse selectie
ROME (ANP/BELGA) - Andrea Abodi, de Italiaanse minister van Sport, heeft vrijdag in een radio-uitzending bij Rai 1 gezegd dat het misschien beter is om geschorste voetballers in het Italiaanse gokschandaal uit te sluiten van de nationale ploeg.
Internationals Sandro Tonali en Nicolo Zaniolo verlieten vorige week het trainingskamp van Italië, nadat ze waren ondervraagd door de politie over hun aandeel in het gokschandaal. Tegen hen loopt nog een onderzoek.
"Geselecteerd worden voor de Italiaanse nationale ploeg, moet niet alleen gebeuren op basis van voetballende kwaliteiten, maar ook op basis van morele waarden. Als je niet meer speelt voor de nationale ploeg, wil dat niet zeggen dat je geen voetballer meer bent. Je bent dan op een andere manier nog een voetballer. Het is een vraag die gesteld moet worden", zei Abodi.
Voorbeeldfunctie
"Het is geen toeval dat de Italiaanse federatie opleidingen voor spelers van alle nationale selecties organiseerde, nog steeds organiseert en ook zal blijven organiseren, opdat de spelers zich bewust worden van hun verplichtingen. Ze hebben een voorbeeldfunctie, op en naast het veld. Als dat niet gebeurt, spreken we van hoogverraad."
Juventus-middenvelder Nicolò Fagioli kreeg dinsdag al een schorsing van zeven maanden opgelegd vanwege illegale sportweddenschappen.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
20 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
23 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geleden