Sportminister Rusland wil in coronacrisis af van dopingschorsing
MOSKOU (ANP) - De Russische minister van Sport, Oleg Matitsin, vindt dat zijn land geen verdere dopingstraf moet krijgen, nu de wereld druk bezig is met het bestrijden van de coronapandemie. Dat ondermijnt namelijk de olympische beweging, vindt Matitsin.
Rusland werd vorig jaar opnieuw voor vier jaar geschorst door het werelddopingagentschap WADA, omdat er was geknoeid met urine- en bloedmonsters en met data uit de Russische laboratoria. Tegen dat besluit is het land in beroep gegaan bij sporttribinaal CAS, maar vanwege het coronavirus is die hoorzitting uitgesteld.
"De leiders van het Internationaal Olympische Comité, van WADA en de rechters die tot een uitspraak moeten komen, moeten begrijpen dat we momenteel in een totaal andere wereld leven" zei Matitsin. "De crisis die er was, waaronder die in de onderlinge betrekkingen, moet nu stoppen. Open een nieuw hoofdstuk en erken dat het belangrijkste nu is om samen op te trekken."
Rusland heeft altijd ontkend dat er sprake was van door de staat gestuurde dopingprogramma's, maar heeft wel toegegeven dat er tekortkomingen waren in de dopingcontroles.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden