Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportminister Rusland wil in coronacrisis af van dopingschorsing

Sportminister Rusland wil in coronacrisis af van dopingschorsing

MOSKOU (ANP) - De Russische minister van Sport, Oleg Matitsin, vindt dat zijn land geen verdere dopingstraf moet krijgen, nu de wereld druk bezig is met het bestrijden van de coronapandemie. Dat ondermijnt namelijk de olympische beweging, vindt Matitsin.

Rusland werd vorig jaar opnieuw voor vier jaar geschorst door het werelddopingagentschap WADA, omdat er was geknoeid met urine- en bloedmonsters en met data uit de Russische laboratoria. Tegen dat besluit is het land in beroep gegaan bij sporttribinaal CAS, maar vanwege het coronavirus is die hoorzitting uitgesteld.

"De leiders van het Internationaal Olympische Comité, van WADA en de rechters die tot een uitspraak moeten komen, moeten begrijpen dat we momenteel in een totaal andere wereld leven" zei Matitsin. "De crisis die er was, waaronder die in de onderlinge betrekkingen, moet nu stoppen. Open een nieuw hoofdstuk en erken dat het belangrijkste nu is om samen op te trekken."

Rusland heeft altijd ontkend dat er sprake was van door de staat gestuurde dopingprogramma's, maar heeft wel toegegeven dat er tekortkomingen waren in de dopingcontroles.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).

2 uur geleden
NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

7 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

10 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

12 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

13 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

14 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

14 uur geleden