Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportminister Rusland is tegen boycot Spelen ondanks voorwaarden

Sportminister Rusland is tegen boycot Spelen ondanks voorwaarden

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische sportminister Oleg Matitsin is tegen een boycot van zijn land van de Olympische Spelen komende zomer in Parijs. Dat zei hij ondanks de voorwaarden waaraan atleten uit zijn land moeten voldoen om deel te nemen in de Franse hoofdstad. "We moeten zoveel mogelijk de dialoog open houden en deelnemen aan wedstrijden", zei Matitsin.

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloot begin december dat individuele sporters uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag mogen deelnemen. Er gelden strikte voorwaarden. Zo komen atleten die de oorlog in Oekraïne actief steunen niet in aanmerking, evenmin als degenen die onder contract staan bij het Russische of Belarussische leger. Ook zijn officials, regeringsvertegenwoordigers of staatsambtenaren uit beide landen niet welkom in Parijs, waar de Spelen op 26 juli beginnen. Atletiekbond World Athletics laat sporters uit Rusland en Belarus niet toe, terwijl ze ook bij de teamsporten ontbreken.

"We moeten ons niet afkeren of afsluiten met een boycot", zei sportminister Matitsin, die de atleten van zijn land geen "algemene aanbevelingen" kan geven, omdat "elke internationale federatie een andere aanpak heeft".

"Sommige verbieden deelname volledig, andere laten het recht om deel te nemen met een neutrale status. Voor atleten en onze samenleving is het heel belangrijk om de dialoog gaande te houden en onze sporters de mogelijkheid te geven om in een rechtvaardige strijd te laten zien wat een geweldig sportief land we zijn", vindt Matitsin. Eerder noemde president Vladimir Poetin de beperkingen "discriminatie", maar sprak hij zich verder niet uit over een mogelijke boycot.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

13 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

15 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

18 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

19 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

19 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

21 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

1 dag geleden