Sportminister naar Nieuw-Zeeland voor WK-duel voetbalsters
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Conny Helder woont donderdag 27 juli een wedstrijd bij waarin de voetbalsters van Oranje het opnemen tegen titelverdediger Verenigde Staten op het WK. Dat toernooi wordt in Nieuw-Zeeland en Australië gehouden. De bewindsvrouw reist af naar Wellington voor het duel, maar zal ook met collega-sportministers en voetbalbond FIFA praten over het bid om het WK over vier jaar in Nederland, België en Duitsland te organiseren.
Een eventueel wereldkampioenschap dat deels in Nederland wordt gehouden zou volgens Helder "fantastisch" zijn. "Het is een geweldige manier om sport en in het bijzonder het vrouwenvoetbal nog meer op de kaart te zetten in Nederland." Begin december moet het bid officieel worden ingediend. Eind volgend jaar neemt de FIFA hierover een besluit.
Helder, die als minister ook over langdurige zorg gaat, gaat tijdens het werkbezoek ook langs zorgorganisaties om over vernieuwende manieren van zorg verlenen te praten.
De VVD-bewindsvrouw kreeg vorig jaar veel kritiek om haar bezoek aan het WK mannenvoetbal in Qatar. De Kamer had het kabinet opgeroepen geen afvaardiging te sturen. Met een OneLove-speldje tegen homofobie en een sjaal waarop stond 'Nevermind' bezocht de minister in november het Golfstaatje voor een duel tussen Nederland en het gastland.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
4 uur geleden