Sportminister Helder wil iedereen weer in beweging krijgen
DEN HAAG (ANP) - Minister Conny Helder (Sport) vindt het "heel zorgelijk" dat sinds corona minder mensen zijn gaan sporten. Ze heeft diverse acties lopen om mensen weer in beweging te krijgen. De bewindsvrouw komt binnenkort met plannen om sporten laagdrempeliger te maken voor mensen met weinig geld, maar vindt dat iedereen ook zijn eigen verantwoordelijkheid moet nemen.
"Bewegen is natuurlijk geen opdracht van de minister van Sport, maar iets dat we als samenleving in onze dag moeten inbouwen. De dag moet meer beweging bevatten", zei Helder voorafgaand aan de ministerraad. Vooral het aantal mensen dat in verenigingsverband is gestopt, is groot.
Met de sportkoepel NOC*NSF maakt de minister zich zorgen over de flinke terugloop van het aantal mensen dat sport. "We willen juist de beweging de andere kant op krijgen. Daarvoor moeten we nog harder strijden", vindt Helder. De sportkoepel wil hierin samen, tot genoegen van de minister, met het ministerie in optrekken. "Ik heb het nodig dat we dit samen doen."
In coronatijd sportten veel mensen in hun eigen omgeving, maar daar is het klad ingekomen nu het maatschappelijk leven weer op gang is gekomen, ziet de minister. "We moeten hen weer terug zien te krijgen naar het verenigingsleven."
Helder erkent dat er zeker voor mensen met weinig geld "een hobbel" is om op een verenging te gaan sporten. Binnenkort komt de sportminister met plannen hierover naar de Kamer. Gratis sporten zit er niet in. "Helemaal gratis maken is niet het plan, maar we kijken wel of we voor bepaalde groepen die het financieel moeilijk hebben iets kunnen doen."
Meer uit Politiek
ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
1 dag geleden