Sportminister Helder wil iedereen weer in beweging krijgen
DEN HAAG (ANP) - Minister Conny Helder (Sport) vindt het "heel zorgelijk" dat sinds corona minder mensen zijn gaan sporten. Ze heeft diverse acties lopen om mensen weer in beweging te krijgen. De bewindsvrouw komt binnenkort met plannen om sporten laagdrempeliger te maken voor mensen met weinig geld, maar vindt dat iedereen ook zijn eigen verantwoordelijkheid moet nemen.
"Bewegen is natuurlijk geen opdracht van de minister van Sport, maar iets dat we als samenleving in onze dag moeten inbouwen. De dag moet meer beweging bevatten", zei Helder voorafgaand aan de ministerraad. Vooral het aantal mensen dat in verenigingsverband is gestopt, is groot.
Met de sportkoepel NOC*NSF maakt de minister zich zorgen over de flinke terugloop van het aantal mensen dat sport. "We willen juist de beweging de andere kant op krijgen. Daarvoor moeten we nog harder strijden", vindt Helder. De sportkoepel wil hierin samen, tot genoegen van de minister, met het ministerie in optrekken. "Ik heb het nodig dat we dit samen doen."
In coronatijd sportten veel mensen in hun eigen omgeving, maar daar is het klad ingekomen nu het maatschappelijk leven weer op gang is gekomen, ziet de minister. "We moeten hen weer terug zien te krijgen naar het verenigingsleven."
Helder erkent dat er zeker voor mensen met weinig geld "een hobbel" is om op een verenging te gaan sporten. Binnenkort komt de sportminister met plannen hierover naar de Kamer. Gratis sporten zit er niet in. "Helemaal gratis maken is niet het plan, maar we kijken wel of we voor bepaalde groepen die het financieel moeilijk hebben iets kunnen doen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Reizigers die gebruikmaken van een privéjet, gaan vanaf 2030 veel meer vliegbelasting betalen. Een Kamermeerderheid heeft ingestemd met een voorstel van die strekking van GroenLinks-PvdA, mede dankzij steun van D66 en CDA, de partijen die momenteel aan de formatietafel zitten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid lijkt alsnog te willen dat demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken, VVD) een einde maakt aan de mogelijkheid voor werkgevers om loon van arbeidsmigranten in te houden in ruil voor huisvesting. De VVD-bewindsvrouw oogstte enkele weken geleden al verbazing en irritatie toen ze een besluit hierover plotseling uitstelde.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als D66 en CDA regeren, kunnen burgemeesters en andere lokale politici die moeilijke besluiten nemen over asiel rekenen op rugdekking, beloven de leiders van deze partijen. Deze week werd duidelijk dat bestuurders en raadsleden in Venlo worden bedreigd en beveiliging aan huis nodig hebben sinds de gemeente plannen maakt voor een asielopvang. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vindt dat het kabinet gemeenten onvoldoende steunt bij weerstand tegen asielbeleid.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drone-incidenten bij vliegbases Volkel en Eindhoven roepen in de Kamer veel vragen op. Maar in een debat woensdag waarschuwde demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dat mogelijk veel onopgehelderd blijft.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts drie Kamerleden willen de parlementaire enquête over de coronacrisis uitvoeren. Naast voorzitter Daan de Kort (VVD) hebben Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) en Henk-Jan Oosterhuis (D66) zich gemeld, bevestigen bronnen na berichtgeving door het AD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in de toekomst werkbaar en effectief te houden, zijn stevige politieke keuzes nodig. Dat staat in een onderzoek hiernaar. Demissionair zorgstaatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (BBB) zei in een reactie direct dat zij die keuzes niet wil maken, maar dat dit aan een nieuw kabinet en aan de gemeenten is.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.
1 dag geleden