Sportminister Helder praat over discriminatie in voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sportminister Conny Helder en vertegenwoordigers van de ministeries van Justitie en Veiligheid, Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Onderwijs en Cultuur en Wetenschap hebben voor het duel van het Nederlands elftal met Polen in de Kuip met uiteenlopende vertegenwoordigers uit het voetbal gesproken. Onderwerp van gesprek waren discriminatie in het voetbal en het gezamenlijke plan om dit te bestrijden.
Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen en directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee hebben de campagne 'Ons Voetbal Is Van Iedereen΅ toegelicht. Evgeniy Levchenko (spelersvakbond VVCS), voetbalsters Pia Rijsdijk (Feyenoord), Amber Verspaget (ADO Den Haag) en Dyanaira Caciano (Be Quick'28 Zwolle) en trainster Manuela Caciano (Be Quick'28 Zwolle) deelden hun ervaring met de aanwezige politici, net als de scheidsrechters Marisca Overtoom en Martin Wever.
De campagne 'Ons Voetbal Is Van Iedereen' werd twee jaar geleden gelanceerd. De Rijksoverheid, KNVB, Eredivisie CV, Keuken Kampioen Divisie en Pure Energie Eredivisie Vrouwen bundelen sindsdien de krachten om discriminatie in het betaald - en amateurvoetbal te bestrijden. Het plan draait om bewustwording, signalering, sanctionering en samenwerking en telt twintig nieuwe aangescherpte maatregelen die bijna allemaal van kracht zijn.
Meer uit Voetbal
ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
8 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
22 uur geleden