Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportminister Helder praat over discriminatie in voetbal

Sportminister Helder praat over discriminatie in voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Sportminister Conny Helder en vertegenwoordigers van de ministeries van Justitie en Veiligheid, Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Onderwijs en Cultuur en Wetenschap hebben voor het duel van het Nederlands elftal met Polen in de Kuip met uiteenlopende vertegenwoordigers uit het voetbal gesproken. Onderwerp van gesprek waren discriminatie in het voetbal en het gezamenlijke plan om dit te bestrijden.

Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen en directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee hebben de campagne 'Ons Voetbal Is Van Iedereen΅ toegelicht. Evgeniy Levchenko (spelersvakbond VVCS), voetbalsters Pia Rijsdijk (Feyenoord), Amber Verspaget (ADO Den Haag) en Dyanaira Caciano (Be Quick'28 Zwolle) en trainster Manuela Caciano (Be Quick'28 Zwolle) deelden hun ervaring met de aanwezige politici, net als de scheidsrechters Marisca Overtoom en Martin Wever.

De campagne 'Ons Voetbal Is Van Iedereen' werd twee jaar geleden gelanceerd. De Rijksoverheid, KNVB, Eredivisie CV, Keuken Kampioen Divisie en Pure Energie Eredivisie Vrouwen bundelen sindsdien de krachten om discriminatie in het betaald - en amateurvoetbal te bestrijden. Het plan draait om bewustwording, signalering, sanctionering en samenwerking en telt twintig nieuwe aangescherpte maatregelen die bijna allemaal van kracht zijn.

Meer uit Voetbal

Marokko-aanvoerder Hakimi op tijd hersteld voor Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.

18 minuten geleden
Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

15 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

15 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

16 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

18 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

18 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

20 uur geleden