Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportminister Helder praat over discriminatie in voetbal

Sportminister Helder praat over discriminatie in voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Sportminister Conny Helder en vertegenwoordigers van de ministeries van Justitie en Veiligheid, Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Onderwijs en Cultuur en Wetenschap hebben voor het duel van het Nederlands elftal met Polen in de Kuip met uiteenlopende vertegenwoordigers uit het voetbal gesproken. Onderwerp van gesprek waren discriminatie in het voetbal en het gezamenlijke plan om dit te bestrijden.

Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen en directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee hebben de campagne 'Ons Voetbal Is Van IedereenĪ… toegelicht. Evgeniy Levchenko (spelersvakbond VVCS), voetbalsters Pia Rijsdijk (Feyenoord), Amber Verspaget (ADO Den Haag) en Dyanaira Caciano (Be Quick'28 Zwolle) en trainster Manuela Caciano (Be Quick'28 Zwolle) deelden hun ervaring met de aanwezige politici, net als de scheidsrechters Marisca Overtoom en Martin Wever.

De campagne 'Ons Voetbal Is Van Iedereen' werd twee jaar geleden gelanceerd. De Rijksoverheid, KNVB, Eredivisie CV, Keuken Kampioen Divisie en Pure Energie Eredivisie Vrouwen bundelen sindsdien de krachten om discriminatie in het betaald - en amateurvoetbal te bestrijden. Het plan draait om bewustwording, signalering, sanctionering en samenwerking en telt twintig nieuwe aangescherpte maatregelen die bijna allemaal van kracht zijn.

Meer uit Voetbal

Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

26 minuten geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

15 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

15 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

15 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

16 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

17 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

18 uur geleden