
Sportminister: betaald voetbal wellicht voor september hervat
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Martin van Rijn sluit niet helemaal uit dat het nieuwe seizoen in het betaald voetbal nog voor 1 september van start gaat. "Het hangt ervan af onder welke condities dat zou kunnen. Dat is precies de reden waarom we de KNVB hebben gevraagd om een plan te maken, zodat we kunnen beoordelen wat wel en niet kan", zei hij voor de camera van de NOS."Ik heb me bereid verklaard om naar dat plan te kijken. Maar verder doe ik daar geen uitspraken over."
Van Rijn sprak woensdag met Eric Gudde, de directeur van de KNVB, die onlangs namens de bedrijfstak om financiƫle steun vroeg. Volgens Gudde lijdt het betaald voetbal minimaal 300 miljoen euro schade door de coronacrisis. Het kabinet verbaasde zich over die uitspraken, ook omdat de voetbalbond niet met een concreet plan kwam.
Gudde heeft inmiddels begrip voor de kritiek vanuit Den Haag en beloofde binnen 2 of 3 weken met een plan te komen hoe de KNVB het betaald voetbal wil hervatten. Volgens minister Van Rijn heeft de KNVB niet om geld gevraagd tijdens het gesprek. Hij verklaarde afgelopen week al dat het kabinet geen 'grote zak met geld heeft klaarstaan.'
Verboden
Grote evenementen zijn ook zonder publiek tot 1 september verboden. Maar Van Rijn sluit dus niet helemaal uit dat het kabinet een uitzondering voor het betaald voetbal wil maken, mits er een goed plan ligt en alles medisch verantwoord is.
De KNVB heeft het belang van het betaalde voetbal voor veel Nederlanders benadrukt, met ieder weekeinde ruim 200.000 mensen op de tribunes en miljoenen televisiekijkers. Het betaald voetbal biedt aan 13.000 mensen werkgelegenheid, van wie er 3200 direct bij de 34 profclubs werken. Het profvoetbal draagt met 1,3 miljard euro bij aan bruto binnenlands product.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de uitwedstrijd tegen Telstar gewonnen. De club uit Friesland nestelde zich met een zege (2-3) in de middenmoot van de Eredivisie.
49 minuten geledenALMELO (ANP) - Fans van Feyenoord en Heracles Almelo gaan zondagmiddag mogelijk de confrontatie met elkaar aan, meldt de gemeente Almelo. De gemeente zegt dat een aantal Rotterdamse supporters dat geen ticket voor de wedstrijd van zondag heeft, toch naar het Asito-stadion wil komen. De supporters zouden de spelersbus van Feyenoord daar willen opwachten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB start een onderzoek naar het incident met Spakenburg-spits Ahmed El Azzouti na afloop van het duel met Kozakken Boys. Dat bevestigde een woordvoerder van de voetbalbond een dag later. RTV Utrecht berichtte zaterdag dat El Azzouti en zijn familie na het duel zijn aangevallen en racistisch zijn bejegend door supporters van Kozakken Boys.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
16 uur geleden