Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportmerk Under Armour keldert op somber Wall Street

Sportmerk Under Armour keldert op somber Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen op Wall Street zijn vrijdag opnieuw gedaald na de koersval van een dag eerder. Sportmerk Under Armour was een van de grootste verliezers en leverde haast een kwart in. Het bedrijf kampte met problemen in de toeleveringsketen en met de lockdowns in China en leed daardoor een onverwacht verlies. Ook de omzet en de vooruitzichten voor het hele jaar vielen tegen.

Branchegenoot Nike werd ook lager gezet door beleggers. Dat sportmerk werd 3,5 procent minder waard. Nike is als bedrijf veel groter en de neergang van dat aandeel drukte op de Dow-Jonesindex. Die sloot met een min van 0,3 procent op 32.899,37 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,6 procent tot 4123,34 punten. Die beursgraadmeter ging al voor de vijfde week op rij omlaag en dat was sinds 2011 niet meer gebeurd. Techbeurs Nasdaq werd 1,4 procent lager gezet op 12.144,66 punten.

Twitter werd 1,1 procent minder waard. Een politiepensioenfonds uit Florida heeft een rechtszaak aangespannen om de overname van de berichtendienst door Tesla-topman Elon Musk voorlopig tegen te houden. Volgens een wet in de Amerikaanse staat Delaware, waar Twitter om belastingredenen officieel gevestigd is, zou hij drie jaar moeten wachten, meent het fonds.

Tesla

Andere techfondsen als Amazon (min 1,4 procent) en Microsoft (min 0,9 procent) daalden ook. Apple herstelde zich iets van een dag eerder en ging met een winst van 0,3 procent de dag uit.

Tesla bevestigde nikkel te kopen van mijnbouwbedrijf Vale. Dat materiaal dat nodig is voor het maken van de accu's van de elektrische auto's komt uit een Canadese mijn van Vale. Tesla daalde 0,9 procent.

Virgin Galactic

DoorDash verloor 1,4 procent. De maaltijdbezorger wist de omzet afgelopen kwartaal op te voeren ondanks de heropening van veel restaurants. Ook het verlies werd teruggedrongen.

Virgin Galactic zakte 9,3 procent. Het ruimtevaartbedrijf van miljardair Richard Branson leed afgelopen kwartaal minder verlies, maar stelt de lancering van zijn commerciële ruimtevluchten uit tot het eerste kwartaal van 2023.

Peloton

Peloton verloor 7,7 procent. De maker van op internet aangesloten hometrainers en loopbanden overweegt volgens zakenkrant The Wall Street Journal een belang van tot 20 procent in het bedrijf te verkopen.

De euro was 1,0547 dollar waard, tegen 1,0582 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,1 procent tot 110,58 dollar. Brent-olie werd 2 procent duurder op 113,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

AMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.

1 uur geleden
Duitse autofabrikant BMW schrapt 8000 banen, zeggen bronnen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.

1 uur geleden
Brouwers verkopen minder bier, sector 'zwaar onder druk'

DEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.

1 uur geleden
Chipbedrijf ASMI zakt op Damrak na resultaten, IMCD wint

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.

2 uur geleden
Porsche boekt fors hogere winst dankzij duurdere modellen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.

2 uur geleden
Toyota legt productie drie fabrieken dagen stil om aardbeving

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota legt de werkzaamheden bij drie fabrieken in het zuiden van Japan tot vrijdag stil vanwege de zware aardbeving van dinsdag. Dat besluit heeft het autoconcern woensdag genomen, amper enkele uren nadat de dinsdag al gestaakte productie juist weer was hervat. Toyota wil de tijd nemen om de gevolgen voor leveranciers en logistiek te beoordelen.

2 uur geleden
ING: helft nieuwe auto's in 2027 elektrisch door nieuwe regels

AMSTERDAM (ANP) - Volgend jaar is naar verwachting voor het eerst meer dan de helft van alle nieuw verkochte auto's volledig elektrisch, denken economen van ING. Het grootste deel van deze nieuwe autoverkoop gaat naar zakelijke rijders, omdat steeds meer grote bedrijven werknemers met een leaseauto verplichten om elektrisch te rijden.

2 uur geleden