Sportmerk Puma profiteert van grote vraag
HERZOGENAURACH (ANP) - Het Duitse sportmerk Puma heeft in het eerste kwartaal goede zaken gedaan met de verkoop van zijn sneakers, kleding en andere artikelen. De omzet ging met bijna 20 procent omhoog tot 1,9 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.
De brutowinst nam met 27 procent toe tot 196 miljoen euro. Puma, sponsor van onder meer Formule 1-kampioen Max Verstappen, spreekt van een sterke start van het nieuwe jaar, ondanks de tegenwind van de verstoringen in de toeleveringsketens, de oorlog in Oekraïne en de coronalockdowns in China. Het bedrijf houdt vast aan zijn verwachtingen voor heel 2022, waarbij onder meer wordt gerekend op een omzetgroei van minstens 10 procent en een brutowinst tussen de 600 miljoen en 700 miljoen euro.
Vanwege de oorlog in Oekraïne heeft Puma zijn winkels in Rusland gesloten en is het bedrijf gestopt met leveringen aan het land.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
27 minuten geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
5 uur geleden