Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
Puma kampt met dalende verkopen en verliezen. Het concern kondigde onlangs aan nog eens 900 banen te schrappen na een eerdere ontslagronde waarbij 500 banen verdwenen. De beurswaarde van het bedrijf uit Herzogenaurach is dit jaar meer dan gehalveerd tot ongeveer 2,5 miljard euro.
De algehele stemming op de beurzen was terughoudend na de koerswinsten een dag eerder. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 940,96 punten. Woensdag won de hoofdindex nog 1,2 procent door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven. De MidKap klom 0,7 procent tot 900,05 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,3 procent.
Thanksgiving
De Amerikaanse beurzen zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. Woensdag eindigden de beurzen in New York voor de vierde dag op rij hoger door de hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten in de grootste economie ter wereld dit jaar verder gaat verlagen.
Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de AEX met een min van 1,8 procent. ASML volgde met een verlies van 1 procent. De chipmachinemaker steeg een dag eerder nog bijna 6 procent. Postkluisjesbedrijf InPost voerde de stijgers aan, met een plus van 1,8 procent.
Aegon
Aegon won 1 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt de verzekeraar enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. Aegon haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. In augustus maakte Aegon bekend te overwegen zijn hoofdkantoor en vestigingsplaats te verhuizen naar de VS.
In de MidKap steeg HAL 1,9 procent. De investeerder, die grote belangen heeft in tankopslagbedrijf Vopak en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore en ook eigenaar is van baggeraar Boskalis, zag zijn vermogen stijgen in de eerste negen maanden van dit jaar. Speciaalchemiebedrijf Corbion klom 1,5 procent na een koopadvies van de Belgische bank KBC.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
16 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
16 uur geleden