Sportmerk Messi mag definitief zijn naam dragen
LUXEMBURG (ANP) - De Argentijnse topvoetballer Lionel Messi mag het naar hem genoemde merk voor sportartikelen en -kleding officieel inschrijven bij het Bureau voor intellectuele eigendom van de EU (EUIPO). De naamsverwarring die volgens het al langer bestaande Spaanse sportmerk Massi op de loer zou liggen is niet waarschijnlijk, oordeelt het Europese Hof van Justitie.
Met de uitspraak komt een eind aan het juridische gevecht dat Massi en Messi voeren sinds de topvoetballer in 2013 probeerde zijn merknaam te deponeren. Het EUIPO wees Messi's aanvraag destijds af, omdat zijn naam en beeldmerk te veel op die van Massi zouden lijken.
Messi stapte naar het Gerecht van de Europese Unie, dat hem gelijk gaf. De Argentijn is zo'n wereldster dat ook niet-voetballiefhebbers hem kennen, stelde de rechter. Massi hoeft daarom voor misverstanden niet te vrezen. Het Europese hof heeft die uitspraak donderdag bevestigd en het beroep van Massi en EUIPO afgewezen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
8 uur geleden