Sportmerk Messi mag definitief zijn naam dragen
LUXEMBURG (ANP) - De Argentijnse topvoetballer Lionel Messi mag het naar hem genoemde merk voor sportartikelen en -kleding officieel inschrijven bij het Bureau voor intellectuele eigendom van de EU (EUIPO). De naamsverwarring die volgens het al langer bestaande Spaanse sportmerk Massi op de loer zou liggen is niet waarschijnlijk, oordeelt het Europese Hof van Justitie.
Met de uitspraak komt een eind aan het juridische gevecht dat Massi en Messi voeren sinds de topvoetballer in 2013 probeerde zijn merknaam te deponeren. Het EUIPO wees Messi's aanvraag destijds af, omdat zijn naam en beeldmerk te veel op die van Massi zouden lijken.
Messi stapte naar het Gerecht van de Europese Unie, dat hem gelijk gaf. De Argentijn is zo'n wereldster dat ook niet-voetballiefhebbers hem kennen, stelde de rechter. Massi hoeft daarom voor misverstanden niet te vrezen. Het Europese hof heeft die uitspraak donderdag bevestigd en het beroep van Massi en EUIPO afgewezen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
12 uur geleden