Sportmerk Lululemon fors hoger op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Lululemon behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, onder andere bekend van yogaleggings, lijkt geen last te hebben van de hoge inflatie en zag de verkopen in het afgelopen kwartaal sterk toenemen. Ook gaf het bedrijf positieve verwachtingen af voor de omzet en winst in het huidige boekjaar. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van bijna 15 procent.
De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief na de kleine koersverliezen een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent in de plus op 32.629 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent tot 4013 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,4 procent tot 11.878 punten.
Micron Technology ging een kleine 7 procent vooruit. De producent van geheugenchips leed afgelopen kwartaal meer verlies dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het bedrijf kampte onder andere met een grote afschrijving van zijn voorraden. Wel denkt het bedrijf dat de markt de bodem heeft bereikt en geleidelijk zal verbeteren in de komende tijd.
Reorganisatie
Lucid Motors won verder ruim 1 procent. De Amerikaanse maker van elektrische auto's gaat ongeveer 1300 banen schrappen. Dat komt neer op bijna een vijfde van het totale personeelsbestand. De maatregel moet het bedrijf "veerkrachtiger" maken voor de toekomst. De reorganisatie kost het bedrijf tussen de 24 miljoen en 30 miljoen dollar. Concurrent Tesla steeg een kleine 3 procent.
Macy's leverde op zijn beurt meer dan 1 procent in. De warenhuisketen, die ook eigenaar is de luxewarenhuizen van Bloomingdale's en de luxecosmeticawinkels van Bluemercury, liet weten dat topman Jeff Gennette in februari volgend jaar met pensioen gaat. Hij zal worden opgevolgd door Tony Spring, de huidige baas van Bloomingdale's.
Kritiek
Ook de regionale banken stonden in de belangstelling. Tijdens een hoorzitting in de Senaat hebben toezichthouders van zowel Democraten als Republikeinen harde kritiek gekregen op hun optreden rond het omvallen van Silicon Valley Bank (SVB) en Signature Bank. Michael Barr, bij de Federal Reserve verantwoordelijk voor bankentoezicht, erkende daarbij dat de kapitaal- en liquiditeitseisen voor de middelgrote banken waarschijnlijk weer strenger moeten worden.
First Citizens Bank, die alle banktegoeden en leningen van SVB heeft overgenomen, noteerde circa 1 procent hoger. Western Alliance Bancorp won een kleine 4 procent en First Republic Bank steeg dik 5 procent. De grote banken JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America wonnen tot bijna 1 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
11 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
17 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.
1 dag geleden