Sportmerk Lululemon fors hoger op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Lululemon behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, onder andere bekend van yogaleggings, lijkt geen last te hebben van de hoge inflatie en zag de verkopen in het afgelopen kwartaal sterk toenemen. Ook gaf het bedrijf positieve verwachtingen af voor de omzet en winst in het huidige boekjaar. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van bijna 15 procent.
De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief na de kleine koersverliezen een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent in de plus op 32.629 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent tot 4013 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,4 procent tot 11.878 punten.
Micron Technology ging een kleine 7 procent vooruit. De producent van geheugenchips leed afgelopen kwartaal meer verlies dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het bedrijf kampte onder andere met een grote afschrijving van zijn voorraden. Wel denkt het bedrijf dat de markt de bodem heeft bereikt en geleidelijk zal verbeteren in de komende tijd.
Reorganisatie
Lucid Motors won verder ruim 1 procent. De Amerikaanse maker van elektrische auto's gaat ongeveer 1300 banen schrappen. Dat komt neer op bijna een vijfde van het totale personeelsbestand. De maatregel moet het bedrijf "veerkrachtiger" maken voor de toekomst. De reorganisatie kost het bedrijf tussen de 24 miljoen en 30 miljoen dollar. Concurrent Tesla steeg een kleine 3 procent.
Macy's leverde op zijn beurt meer dan 1 procent in. De warenhuisketen, die ook eigenaar is de luxewarenhuizen van Bloomingdale's en de luxecosmeticawinkels van Bluemercury, liet weten dat topman Jeff Gennette in februari volgend jaar met pensioen gaat. Hij zal worden opgevolgd door Tony Spring, de huidige baas van Bloomingdale's.
Kritiek
Ook de regionale banken stonden in de belangstelling. Tijdens een hoorzitting in de Senaat hebben toezichthouders van zowel Democraten als Republikeinen harde kritiek gekregen op hun optreden rond het omvallen van Silicon Valley Bank (SVB) en Signature Bank. Michael Barr, bij de Federal Reserve verantwoordelijk voor bankentoezicht, erkende daarbij dat de kapitaal- en liquiditeitseisen voor de middelgrote banken waarschijnlijk weer strenger moeten worden.
First Citizens Bank, die alle banktegoeden en leningen van SVB heeft overgenomen, noteerde circa 1 procent hoger. Western Alliance Bancorp won een kleine 4 procent en First Republic Bank steeg dik 5 procent. De grote banken JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America wonnen tot bijna 1 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.
12 minuten geledenMUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.
18 minuten geledenPAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering mikt voor dit jaar op een groei van de economie tussen de 4,5 en 5 procent. Die doelstelling ligt op het laagste niveau sinds 1991. China heeft te maken met een reeks economische uitdagingen, waaronder problemen op de omvangrijke vastgoedmarkt en zwakkere consumentenbestedingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
11 uur geleden