Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportkoepel NOC*NSF heeft begrip voor Spelen zonder Oranje-fans

Sportkoepel NOC*NSF heeft begrip voor Spelen zonder Oranje-fans

ARNHEM (ANP) - Hoe jammer ze het ook vinden, de chefs van de Nederlandse sportteams voor de Olympische en Paralympische Spelen hebben begrip voor het besluit van Japan om buitenlandse toeschouwers komende zomer te weren. "Deze beslissing komt niet als een verrassing. Als je kijkt naar de huidige situatie in de wereld en de voorbereidingen in Japan, dan voelen we wel dat ieder risico wordt uitgesloten", zegt Pieter van den Hoogenband, chef de mission van de olympische ploeg.

Japan hoopt de risico's op verspreiding van het coronavirus te beperken door alleen sportliefhebbers uit eigen land op de tribunes te laten plaatsnemen. "Olympische en Paralympische Spelen zonder internationaal publiek, je kan het je bijna niet voorstellen", zegt voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg van sportkoepel NOC*NSF. "Geen familie, vrienden of supporters van TeamNL bij hun wedstrijden, wat een tegenvaller is dat. Wel begrijpelijk, wereldwijd blijven de cijfers op en neer gaan en de Japanse overheid is zeer bezorgd over de mogelijke import van het virus met zijn wereldwijde varianten tijdens de Olympische en Paralympische Spelen."

Esther Vergeer, chef de mission van TeamNL bij de Paralympische Spelen, heeft eveneens begrip voor het Japanse besluit. "Omdat hiermee de Japanse bevolking wordt beschermd tegen verdere verspreiding van het coronavirus. Maar aan de andere kant is het voor onze TeamNL-sporters die zo lang naar dit moment toewerken een enorme domper. Voor hen betekent dit dat er geen ouders en familieleden naar Tokio kunnen afreizen om hen vanaf de tribune aan te moedigen."

Volgens oud-zwemkampioen Van den Hoogenband is het voor de sporters zaak om zich niet te laten afleiden door alle perikelen rond de Spelen. "Het IOC en de organisatie doen er alles aan veilige Spelen te organiseren. Gelukkig gaat de voorbereiding van onze TeamNL-sporters door. Zij moeten de focus blijven houden op dat wat voor hen nu belangrijk is. Presteren op de Spelen staat centraal. En ik blijf als chef de mission zoveel mogelijk ruis wegnemen en de zekerheid geven dat het IOC en het organisatiecomité alles op alles zetten om een geweldige Spelen te organiseren."

Meer uit Sport

Bol loopt in haar eerste 800 meter meteen Nederlands record

METZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van 1.59,05 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens.

12 minuten geleden
Schaatsers op Spelen ver verwijderd van podium op 5000 meter

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.

24 minuten geleden
Sprintster Bisschops nadert recordtijden Cooman en Schippers

METZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.

38 minuten geleden
Van de Bunt moest snelle start bekopen op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.

1 uur geleden
Bosker sloeg 'met hartslag 170' dicht bij start olympische rit

MILAAN (ANP) - Marcel Bosker sloeg zondag bij de start van zijn olympische rit op de 5 kilometer in Milaan dicht. "Ik was vrij relaxed tot ik het ijs op ging. Bij de start voelde ik een hartslag van 170", vertelde de Nederlandse schaatser in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Atleet Bonevacia valt uit op 400 meter door hinderende cameraman

METZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.

2 uur geleden
Snowboardster Dekker: klein foutje is hier moeilijk te herstellen

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.

3 uur geleden