Sportkoepel NOC*NSF haalt oud-schaatsster Wüst als expert binnen
ARNHEM (ANP) - Oud-schaatsster Ireen Wüst keert als coach terug onder de hoede van de Nederlandse sportkoepel NOC*NSF. De 37-jarige Brabantse is deze week begonnen als expert prestatiegedrag en mentale gezondheid bij NOC*NSF. Wüst gaat haar ervaringen delen met jonge sporters die deel uitmaken van topsport- en opleidingsprogramma's van TeamNL. Het sluit aan bij de andere deeltijdfuncties die Wüst de afgelopen maanden al aannam.
"Ik ben blij dat Ireen met al haar ervaring aankomende topsporters gaat helpen," zegt André Cats, directeur topsport bij NOC*NSF. "Er zijn zoveel facetten waar sporters mee te maken krijgen. Wat hulp om alles te structureren is dan fijn. Ireen weet als geen ander wat de sport van je vraagt. Die ervaring kan zij nu overbrengen op de volgende generatie."
Wüst sloot vorig jaar haar lange en rijke schaatscarrière af. Met zes gouden medailles op de Spelen is ze de meest succesvolle Nederlandse olympiër ooit. De Brabantse verbond zich vorig jaar als topsportmentor al aan de schaatsploeg van TalentNED, het multidisciplinaire talententeam van haar oud-coach Gerard Kemkers. Ze ging onlangs ook als expert topsportleefstijl aan de slag bij Topsport Noord, een van de regionale topsportcentra in Nederland.
"Het blijft bijzonder om binnen de voor mij zo bekende topsportomgeving een rol te blijven vervullen. Ik ga dan ook vol enthousiasme aan de slag", aldus Wüst.
Meer uit Sport
HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
17 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geleden