Sportkledingmerk Puma ondanks lockdowns winstgevender
HERZOGENAURATH (ANP) - Puma heeft ondanks lockdowns in Vietnam en logistieke problemen zijn winstmarges verhoogd. Het bedrijf voerde de verkopen in het derde kwartaal fors op. Sportschoenen, shirts, trainingspakken en andere kleding van het Duitse merk gingen bovendien minder vaak afgeprijsd over de toonbank.
Puma behaalde in juli, augustus en september een omzet van ruim 1,9 miljard euro, een stijging van ruim 20 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Met die hogere opbrengsten kon de concurrent van Adidas en Nike forse kostenstijgingen opvangen. De winstmarges verbeterden en de nettowinst steeg met bijna 27 procent op jaarbasis tot 143,8 miljoen euro.
Net als andere kledingfabrikanten had Puma hogere kosten door een tekort aan containers om in Azië geproduceerde kleding naar Europa, de Verenigde Staten of Latijns-Amerika te brengen. Daarnaast zijn in onder meer Vietnam, waar veel sportschoenen worden gemaakt, strenge coronamaatregelen verlengd waardoor fabrieken minder produceren. Puma waarschuwt dan ook dat bepaalde producten mogelijk minder goed leverbaar zijn.
Op de winst en omzet zullen de problemen volgens Puma weinig vat krijgen. Het concern verhoogde zelfs zijn verwachtingen voor heel 2021. In plaats van de eerder voorspelde omzetstijging van 20 procent dit jaar, verwacht het bedrijf nu zeker een kwart meer opbrengsten dan in 2020. Ook over de operationele winst, waarin belastingen en rentebetalingen niet meetellen, is het bedrijf optimistischer dan eerder dit jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.
9 uur geledenBORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
12 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
12 uur geleden