Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportkalender voor druk najaar 2020 krijgt steeds meer vorm

Sportkalender voor druk najaar 2020 krijgt steeds meer vorm

PARIJS (ANP) - Met de bekendmaking van de nieuwe startdatum van de Tour de France (29 augustus) hebben de drie grootste sportevenementen weer een plek op de kalender. Eerder werd er vanwege de coronacrisis al geschoven met de data van het EK voetbal (11 juni - 11 juli 2021) en de Olympische Spelen (23 juli - 8 augustus 2021).

Het EK voetbal en Olympische Spelen, evenementen die eens in de vier jaar plaatsvinden, werden een jaar uitgesteld. Voor de Tour was dat geen optie en vanwege de financiële belangen werd besloten de andere koersen om de meest prestigieuze wielerwedstrijd heen te plannen.

Door de nieuwe data van de Ronde van Frankrijk is het land nu vijf weken opeen het epicentrum van de sportwereld. In de twee weken na de Tour vindt namelijk Roland Garros (20 september - 4 oktober) plaats in Parijs, waar op 20 september juist de Tour eindigt. De eerste week van Roland Garros moet concurreren met het WK wielrennen in Zwitserland.

Tour de France

De eerste week van de Tour de France overlapt een ander grandslamtoernooi, de US Open in New York. Dat tennistoernooi staat vooralsnog van 31 augustus tot en met 13 september op het programma. Met die data is nog niet geschoven. Wimbledon slaat een jaar over.

Wielerunie UCI wil na de Tour ook nog de Ronde van Italië en de Ronde van Spanje laten verrijden, maar daarvoor zijn nog geen nieuwe data bekendgemaakt. Ook voor Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije wordt nog een plekje op de propvolle kalender gezocht.

Golf

In de reeds goedgevulde maand september wordt ook een major gespeeld door de golfers: de US Open (17-20 september). Kort daarna, van 25 tot en met 27 september, vindt de Ryder Cup al plaats. Ook het PGA Championship (6-9 augustus) en de Masters (12-15 november) werden verplaatst, het Brits Open zag voor dit jaar af van organisatie.

De Formule 1 is nog druk bezig met het maken van een herziene kalender. Inmiddels is al bijna de helft van de races geschrapt of uitgesteld.

UEFA

De KNVB hoopt dat er vanaf halverwege juni weer gevoetbald wordt. De UEFA geeft de clubs de ruimte eerst de nationale competities te voltooien. De KNVB-bekerfinale zou volgens het conceptschema moeten plaatsvinden op zondag 12 juli.

Eind dit jaar staat in het teken van onder meer handbal en darts. Het EK handbal voor vrouwen wordt van 3 tot en met 20 december in Denemarken en Noorwegen gehouden en het WK darts begint half december en eindigt op nieuwjaarsdag.

Meer uit Sport

Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

2 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

4 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

1 dag geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden