Sportkalender voor druk najaar 2020 krijgt steeds meer vorm
PARIJS (ANP) - Met de bekendmaking van de nieuwe startdatum van de Tour de France (29 augustus) hebben de drie grootste sportevenementen weer een plek op de kalender. Eerder werd er vanwege de coronacrisis al geschoven met de data van het EK voetbal (11 juni - 11 juli 2021) en de Olympische Spelen (23 juli - 8 augustus 2021).
Het EK voetbal en Olympische Spelen, evenementen die eens in de vier jaar plaatsvinden, werden een jaar uitgesteld. Voor de Tour was dat geen optie en vanwege de financiële belangen werd besloten de andere koersen om de meest prestigieuze wielerwedstrijd heen te plannen.
Door de nieuwe data van de Ronde van Frankrijk is het land nu vijf weken opeen het epicentrum van de sportwereld. In de twee weken na de Tour vindt namelijk Roland Garros (20 september - 4 oktober) plaats in Parijs, waar op 20 september juist de Tour eindigt. De eerste week van Roland Garros moet concurreren met het WK wielrennen in Zwitserland.
Tour de France
De eerste week van de Tour de France overlapt een ander grandslamtoernooi, de US Open in New York. Dat tennistoernooi staat vooralsnog van 31 augustus tot en met 13 september op het programma. Met die data is nog niet geschoven. Wimbledon slaat een jaar over.
Wielerunie UCI wil na de Tour ook nog de Ronde van Italië en de Ronde van Spanje laten verrijden, maar daarvoor zijn nog geen nieuwe data bekendgemaakt. Ook voor Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije wordt nog een plekje op de propvolle kalender gezocht.
Golf
In de reeds goedgevulde maand september wordt ook een major gespeeld door de golfers: de US Open (17-20 september). Kort daarna, van 25 tot en met 27 september, vindt de Ryder Cup al plaats. Ook het PGA Championship (6-9 augustus) en de Masters (12-15 november) werden verplaatst, het Brits Open zag voor dit jaar af van organisatie.
De Formule 1 is nog druk bezig met het maken van een herziene kalender. Inmiddels is al bijna de helft van de races geschrapt of uitgesteld.
UEFA
De KNVB hoopt dat er vanaf halverwege juni weer gevoetbald wordt. De UEFA geeft de clubs de ruimte eerst de nationale competities te voltooien. De KNVB-bekerfinale zou volgens het conceptschema moeten plaatsvinden op zondag 12 juli.
Eind dit jaar staat in het teken van onder meer handbal en darts. Het EK handbal voor vrouwen wordt van 3 tot en met 20 december in Denemarken en Noorwegen gehouden en het WK darts begint half december en eindigt op nieuwjaarsdag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
2 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
1 dag geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
1 dag geleden