Sporting mist sterspeler en aanvoerder tegen Ajax
LISSABON (ANP) - Sporting Portugal kan woensdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax geen beroep doen op Pedro Gonçalves. Trainer Rúben Amorim verwacht dat zijn sterspeler nog zeker een week niet inzetbaar is.
Gonçalves had het afgelopen seizoen met 23 doelpunten een groot aandeel in de eerste landstitel in negentien jaar voor Sporting. Hij ontbrak zaterdagavond ook tijdens het thuisduel met FC Porto (1-1). Aanvoerder Sebastián Coates speelde wel mee met de kampioen, maar moet tegen Ajax een schorsing uitzitten. Gonçalo Inácio, Tiago Tomás en Manuel Ugarte ontbraken ook tegen FC Porto, maar zij zijn woensdag mogelijk wel weer inzetbaar tegen Ajax.
Nuno Santos zette Sporting op voorsprong. Luis Díaz nam de gelijkmaker voor zijn rekening. FC Porto eindigde het duel met tien man. Toni Martinez kreeg in de slotfase een tweede gele kaart. De scheidsrechter trok maar liefst dertien kaarten.
Trainer Erik ten Hag van Ajax hoopt dat Davy Klaassen en Maarten Stekelenburg tegen Sporting kunnen spelen. Zij misten zaterdag het gewonnen uitduel met PEC Zwolle (0-2) vanwege een liesblessure.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
11 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
13 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
19 uur geleden