Sportief directeur Zeeman: Roglic is een voorbeeld
ALICANTE (ANP) - Primoz Roglic ontbreekt op het trainingskamp van wielerploeg Jumbo-Visma in Spanje, maar de Sloveen is nooit ver weg in de gedachten van sportief directeur Merijn Zeeman. "Hij is een voorbeeld voor iedereen. Alleen al hoe hij met teleurstellingen omgaat."
Roglic is opnieuw aangewezen als kopman voor de Tour de France, samen met Steven Kruijswijk en Tom Dumoulin. In de Giro d'Italia is die rol voor de Nieuw-Zeelander George Bennett, zo werd vrijdag bekendgemaakt. In de Ronde van Spanje delen Kruijswijk en de Amerikaan Sepp Kuss het kopmanschap.
De Tourploeg zal verder bestaan uit Kuss, Mike Teunissen, Wout van Aert, Tony Martin en Robert Gesink. Allen zijn in training in en rond zonnig Alicante. Roglic zit thuis in Monaco, nadat hij in aanraking was gekomen met een met corona besmet persoon. "Jammer, ik mis de jongens, de kennismaking met de nieuwe renners en het lekkere weer", laat hij via een videoverbinding weten.
De Sloveen verloor afgelopen najaar op de voorlaatste dag de Tour, die eigenlijk al gewonnen leek. Zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar troefde hem af. "Een week na de Tour wilde ik niet naar het WK kijken. Ik was nog kapot van de Tour", vertelt Zeeman. "Ik deed het uiteindelijk toch en zag Primoz daar weer zo goed rijden. En daarna in Luik, in België, waar veel mensen hem zijn optreden op het WK kwalijk namen."
Veel Belgen vonden dat Roglic zijn kansen had moeten opofferen voor Van Aert. "Hoe hij daarmee omgaat, zonder enige stress. Het glijdt van hem af en hij wint Luik-Bastenaken-Luik. Zo is hij. Hij neemt het van dag tot dag en denkt niet in geld of in roem. Primoz zoekt steeds nieuwe uitdagingen."
Roglic start zijn seizoen in Parijs-Nice en zal later in het voorjaar onder meer debuteren in de Amstel Gold Race. "Nieuwe races zijn een mooie uitdaging, ook om straks fris in het hoofd te zijn voor de Tour."
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
17 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
17 uur geleden