Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportfans kunnen Olympische Spelen volgen op strand Scheveningen

Sportfans kunnen Olympische Spelen volgen op strand Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de Olympische Spelen in Tokio staat op het strand van Scheveningen een groot olympisch festivalterrein. Bezoekers kunnen daar zelf sporten, maar ook naar de olympische wedstrijden kijken. TeamNL Olympic Festival heet het evenement, dat van 23 juli tot en met 8 augustus wordt gehouden.

Vanwege de corona-uitbraak zijn buitenlandse bezoekers niet welkom tijdens de Spelen in Japan. Nederlandse sporters die klaar zijn, mogen ook niet in Japan blijven, ze keren snel terug. In Scheveningen worden ze dan onthaald. Na afloop van de Spelen, op 10 augustus, worden alle Nederlandse olympische deelnemers op het Scheveningse strand gehuldigd.

Judoka Roy Meyer en paralympisch atlete Marlou van Rhijn, alias de 'Blade Babe', zijn ingeschakeld als ambassadeurs van het evenement. Zij zijn er zelf aanwezig en interviewen oud-sporters op een podium.

Opstart sportieve leven

Ook op andere plekken in Den Haag zijn sportieve activiteiten tijdens de Spelen. Zo kunnen mensen zelf les krijgen in een sport of kunnen ze een olympische sporter ontmoeten. "Het Olympic Festival is het eerste grote publieksevenement dat weer in Den Haag plaatsvindt en markeert de opstart van het Haagse sportieve leven na corona", zegt sportwethouder Hilbert Bredemeijer.

Tijdens de vorige Olympische Spelen, in 2016, was er ook zo'n evenement op het strand van Scheveningen. Die Olympic Experience trok meer dan 100.000 bezoekers. Die konden op het strand onder meer hardlopen, bmx'en, zeilen en hockeyen.

Meer uit Binnenland

Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

1 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

3 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

4 uur geleden
COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

4 uur geleden
Roemenië toont kunstschatten voor het eerst na roof in Nederland

BOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.

5 uur geleden
Twaalf blusvoertuigen uitgerukt voor grote natuurbrand in Otterlo

OTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.

6 uur geleden
Ophokplicht pluimvee opgeheven, behalve in Gelderse Vallei

DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.

7 uur geleden