Sporters wachten op Schiphol in lounge voor vertrek naar Beijing
SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse sporters die woensdag vertrekken naar de Olympische Spelen in Beijing, worden op Schiphol vanwege het coronavirus zoveel als mogelijk weggehouden van andere mensen. De atleten komen in groepjes aan op de luchthaven. Nadat ze zijn ingecheckt, begeleiden medewerkers van KLM de sporters naar een speciale lounge. Daar wacht een buffet voor ze.
Ongeveer negentig sporters, begeleiders en andere stafleden van TeamNL stappen straks in het vliegtuig, dat om 16.50 uur richting China vertrekt. Eerst gaan de niet-sporters aan boord. Zij nemen achterin het toestel plaats, daarna volgen de sporters. De sporters, die allemaal op de voorste rijen zitten, gaan in Beijing weer als eerste van boord.
Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen na de Zomerspelen van Tokio, toen bij vertrek minder rekening werd gehouden met zo min mogelijk contactmomenten. Enkele atleten van Nederland bleken in Japan besmet met het coronavirus en konden niet meedoen aan de Olympische Spelen.
Andere landen
Sporters uit andere landen, die dezelfde vlucht hebben, lopen wel gewoon rond op de luchthaven. Zij konden de laatste uren voor vertrek dus wel in contact komen met andere mensen. Onder meer de Belgische en Hongaarse olympische ploeg en Johan de Wit (coach van de Japanse schaatsers) hebben dezelfde vlucht.
Het vliegtuig zit bij lange na niet vol. Veel rijen in het toestel zijn leeg. De vlucht was niet te boeken voor overige reizigers. Iedereen die aan boord zit, gaat naar Beijing voor de Olympische Spelen.
Niet alle 42 deelnemende Nederlandse sporters zitten aan boord. De laatste groep vertrekt volgende week woensdag. De Olympische Spelen beginnen vrijdag 4 februari.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
8 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
16 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden