Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporters wachten op Schiphol in lounge voor vertrek naar Beijing

Sporters wachten op Schiphol in lounge voor vertrek naar Beijing

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse sporters die woensdag vertrekken naar de Olympische Spelen in Beijing, worden op Schiphol vanwege het coronavirus zoveel als mogelijk weggehouden van andere mensen. De atleten komen in groepjes aan op de luchthaven. Nadat ze zijn ingecheckt, begeleiden medewerkers van KLM de sporters naar een speciale lounge. Daar wacht een buffet voor ze.

Ongeveer negentig sporters, begeleiders en andere stafleden van TeamNL stappen straks in het vliegtuig, dat om 16.50 uur richting China vertrekt. Eerst gaan de niet-sporters aan boord. Zij nemen achterin het toestel plaats, daarna volgen de sporters. De sporters, die allemaal op de voorste rijen zitten, gaan in Beijing weer als eerste van boord.

Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen na de Zomerspelen van Tokio, toen bij vertrek minder rekening werd gehouden met zo min mogelijk contactmomenten. Enkele atleten van Nederland bleken in Japan besmet met het coronavirus en konden niet meedoen aan de Olympische Spelen.

Andere landen

Sporters uit andere landen, die dezelfde vlucht hebben, lopen wel gewoon rond op de luchthaven. Zij konden de laatste uren voor vertrek dus wel in contact komen met andere mensen. Onder meer de Belgische en Hongaarse olympische ploeg en Johan de Wit (coach van de Japanse schaatsers) hebben dezelfde vlucht.

Het vliegtuig zit bij lange na niet vol. Veel rijen in het toestel zijn leeg. De vlucht was niet te boeken voor overige reizigers. Iedereen die aan boord zit, gaat naar Beijing voor de Olympische Spelen.

Niet alle 42 deelnemende Nederlandse sporters zitten aan boord. De laatste groep vertrekt volgende week woensdag. De Olympische Spelen beginnen vrijdag 4 februari.

Meer uit Sport

Tennissters Lamens, Rus, Koevermans en Schuurs spelen in BJK Cup

AMSTELVEEN (ANP) - Billie Jean King Cup-captain Elise Tamaëla heeft Suzan Lamens, Arantxa Rus, Anouk Koevermans en Demi Schuurs geselecteerd voor de play-offs in het landentennis tegen India en Slovenië. Die worden van 14 tot en met 16 november gespeeld in het Indiase Bengaluru. Dat heeft de tennisbond bekendgemaakt.

11 minuten geleden
Tennisster Osaka haakt af met beenblessure

OSAKA (ANP) - Naomi Osaka heeft zich afgemeld voor de kwartfinale van het toernooi in Osaka. De Japanse is onvoldoende hersteld van een beenblessure die ze opliep in haar wedstrijd in de achtste finale tegen Suzan Lamens.

2 uur geleden
Alonso schrijft Verstappen nog niet af voor wereldtitel

AUSTIN (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso ziet Max Verstappen nog steeds als kanshebber voor de wereldtitel in de Formule 1. "Hij is een ongelooflijke coureur", zei de Spanjaard op de persdag van de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Misschien wel een van de beste in de geschiedenis van onze sport. Hij strijdt tegen superieure auto's van McLaren. Maar als het op de laatste race aankomt, dan is hij de man om op te letten."

4 uur geleden
Handbalsters beginnen EK-kwalificatie met ruime zege op Italië

DEN BOSCH (ANP) - De handbalsters zijn de kwalificatie voor het EK van 2026 begonnen met een ruime zege op Italië. In De Maaspoort in Den Bosch won de ploeg van bondscoach Henrik Signell met 42-19.

16 uur geleden
Alcaraz naar de finale van zeer lucratieve Six Kings Slam

RIYAD (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van de zeer lucratieve Six Kings Slam bereikt. De Spanjaard was donderdag in de halve eindstrijd in twee sets te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, van wie hij onlangs nog verloor bij de Laver Cup: 6-4 6-2. De andere halve finale gaat tussen Jannik Sinner en Novak Djokovic. De finale staat zaterdag in Riyad op het programma.

17 uur geleden
Hayter snelste in tijdrit en klassementsleider Tour of Holland

ETTEN-LEUR (ANP) - De Brit Ethan Hayter heeft in Etten-Leur de tijdrit van de Tour of Holland gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step, die dinsdag ook al de proloog op zijn naam had geschreven, pakte ook weer de leiding in het algemeen klassement. De Zweed Jakob Söderqvist kwam in Etten-Leur op ruim 3 seconden als tweede over de streep in het Noord-Brabantse dorp.

21 uur geleden
Teruggekeerde Li Jie helpt tafeltennissters naar kwartfinales EK

ZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben zich geplaatst voor de laatste acht van het EK voor landenteams. De teruggekeerde routinier Li Jie was met twee zeges belangrijk voor Oranje in de achtste finale tegen Tsjechië: 3-1. Britt Eerland won ook, Shuohan Men verloor. Oranje treft Polen vrijdag in de kwartfinales.

22 uur geleden