Sporters wachten op Schiphol in lounge voor vertrek naar Beijing
SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse sporters die woensdag vertrekken naar de Olympische Spelen in Beijing, worden op Schiphol vanwege het coronavirus zoveel als mogelijk weggehouden van andere mensen. De atleten komen in groepjes aan op de luchthaven. Nadat ze zijn ingecheckt, begeleiden medewerkers van KLM de sporters naar een speciale lounge. Daar wacht een buffet voor ze.
Ongeveer negentig sporters, begeleiders en andere stafleden van TeamNL stappen straks in het vliegtuig, dat om 16.50 uur richting China vertrekt. Eerst gaan de niet-sporters aan boord. Zij nemen achterin het toestel plaats, daarna volgen de sporters. De sporters, die allemaal op de voorste rijen zitten, gaan in Beijing weer als eerste van boord.
Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen na de Zomerspelen van Tokio, toen bij vertrek minder rekening werd gehouden met zo min mogelijk contactmomenten. Enkele atleten van Nederland bleken in Japan besmet met het coronavirus en konden niet meedoen aan de Olympische Spelen.
Andere landen
Sporters uit andere landen, die dezelfde vlucht hebben, lopen wel gewoon rond op de luchthaven. Zij konden de laatste uren voor vertrek dus wel in contact komen met andere mensen. Onder meer de Belgische en Hongaarse olympische ploeg en Johan de Wit (coach van de Japanse schaatsers) hebben dezelfde vlucht.
Het vliegtuig zit bij lange na niet vol. Veel rijen in het toestel zijn leeg. De vlucht was niet te boeken voor overige reizigers. Iedereen die aan boord zit, gaat naar Beijing voor de Olympische Spelen.
Niet alle 42 deelnemende Nederlandse sporters zitten aan boord. De laatste groep vertrekt volgende week woensdag. De Olympische Spelen beginnen vrijdag 4 februari.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
5 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
10 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
12 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
18 uur geleden