Sporters wachten op Schiphol in lounge voor vertrek naar Beijing
SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse sporters die woensdag vertrekken naar de Olympische Spelen in Beijing, worden op Schiphol vanwege het coronavirus zoveel als mogelijk weggehouden van andere mensen. De atleten komen in groepjes aan op de luchthaven. Nadat ze zijn ingecheckt, begeleiden medewerkers van KLM de sporters naar een speciale lounge. Daar wacht een buffet voor ze.
Ongeveer negentig sporters, begeleiders en andere stafleden van TeamNL stappen straks in het vliegtuig, dat om 16.50 uur richting China vertrekt. Eerst gaan de niet-sporters aan boord. Zij nemen achterin het toestel plaats, daarna volgen de sporters. De sporters, die allemaal op de voorste rijen zitten, gaan in Beijing weer als eerste van boord.
Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen na de Zomerspelen van Tokio, toen bij vertrek minder rekening werd gehouden met zo min mogelijk contactmomenten. Enkele atleten van Nederland bleken in Japan besmet met het coronavirus en konden niet meedoen aan de Olympische Spelen.
Andere landen
Sporters uit andere landen, die dezelfde vlucht hebben, lopen wel gewoon rond op de luchthaven. Zij konden de laatste uren voor vertrek dus wel in contact komen met andere mensen. Onder meer de Belgische en Hongaarse olympische ploeg en Johan de Wit (coach van de Japanse schaatsers) hebben dezelfde vlucht.
Het vliegtuig zit bij lange na niet vol. Veel rijen in het toestel zijn leeg. De vlucht was niet te boeken voor overige reizigers. Iedereen die aan boord zit, gaat naar Beijing voor de Olympische Spelen.
Niet alle 42 deelnemende Nederlandse sporters zitten aan boord. De laatste groep vertrekt volgende week woensdag. De Olympische Spelen beginnen vrijdag 4 februari.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
4 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
22 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geleden