Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporters uit Rusland en Belarus toch niet welkom op Paralympics

Sporters uit Rusland en Belarus toch niet welkom op Paralympics

BEIJING (ANP) - Sporters uit Rusland en Belarus mogen toch niet deelnemen aan de Paralympische Winterspelen in Beijing, zo is donderdag besloten tijdens een speciale bijeenkomst. Woensdag werd nog bepaald dat de atleten onder de neutrale vlag wel konden deelnemen aan de Paralympics.

"Meerdere landen dreigen nu niet deel te nemen, waardoor de levensvatbaarheid van de Paralympische Winterspelen van 2022 in Peking in gevaar komt", meldt het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) als een reden om de atleten toch te weigeren. Ook escaleert volgens het IPC de situatie in de atletendorpen, waardoor het waarborgen van de veiligheid van atleten steeds moeilijker is geworden.

"In de afgelopen 12 uur heeft een overweldigend aantal landen contact met ons opgenomen en ze waren zeer open. Ze hebben ons verteld dat als we onze beslissing niet heroverwegen het waarschijnlijk ernstige gevolgen zal hebben", zei Andrew Parsons, de voorzitter van het IPC.

Ongenoegen

"Tegen de para-atleten uit de getroffen landen: het spijt ons zeer dat je wordt getroffen door de beslissingen die jullie regeringen vorige week hebben genomen om de olympische gedachte te schenden. Jullie zijn het slachtoffer van de acties van jullie regeringen."

Diverse landen uitten woensdag hun ongenoegen over de beslissing van het IPC om de Russen en Belarussen toch te laten deelnemen, weliswaar onder de neutrale vlag. NOC*NSF stelde het besluit "in hoge mate" te betreuren. "NOC*NSF betreurt dat het IPC de kans heeft laten liggen om zich aan te sluiten bij de krachtige beweging in de internationale sport om Rusland en Belarus te weren van internationale sportevenementen vanwege hun zeer gewelddadige militaire ingrijpen in Oekraïne." Onder anderen Julius Beucher, baas van het Duits paralympisch comité, verweet het IPC lafheid.

De Paralympics beginnen vrijdag.

Meer uit Sport

Volleybalsters winnen ook van Tsjechië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.

7 minuten geleden
Pogačar had 'niets te verliezen' in etappe over Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."

29 minuten geleden
Muchová verslaat Gauff en bereikt finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).

57 minuten geleden
Pogačar wint zware Pyreneeënrit in Tour en verovert het geel

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.

58 minuten geleden
Sprinter De Kleijn verlaat Tour de France in zesde etappe

PAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.

3 uur geleden
Peloton in de Tour op weg in zware Pyreneeënrit met Tourmalet

PAU (ANP) - Voor de klassementsrenners in de Tour de France staat in de zesde etappe de grote bergrit in de Pyreneeën op het programma. De rit kent na enkele kleinere obstakels onder meer de beklimming van de Tourmalet van de buitencategorie.

5 uur geleden
Wielrenner Molenaar breekt middenhandsbeentje en geeft op in Tour

PAU (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar zal donderdag niet meer opstappen voor de zesde etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn Spaanse ploeg Caja Rural. De 26-jarige Tour-debutant ging woensdag hard onderuit tijdens de vijfde rit.

21 uur geleden