Sporters roepen in open brief op niet te bezuinigen op sport
ROTTERDAM (ANP) - Sporters en oud-sporters hebben het nieuwe kabinet in een open brief in het AD opgeroepen niet te bezuinigen op sport. Onder anderen oud-schaatsster Ireen Wüst en voormalig topturner Epke Zonderland ondertekenden de brief.
"Als de plannen van het nieuwe kabinet doorgaan, verliest de Nederlandse sport straks minstens 45 miljoen euro per jaar. Dat zou rampzalig zijn voor onze sportclubs en verenigingen, de kraamkamer voor de topsport. Sporthelden worden immers geboren op de club", valt te lezen in de open brief.
Nederland behoort tot de top 10 van best presterende landen in de topsport. Volgens de iconen uit de Nederlandse sport zijn we het "grootste kleine land" in de top van de mondiale sport. Maar die status dreigt verloren te gaan.
Maatschappelijke waarde
"Het is voor iedereen duidelijk wat de maatschappelijke waarde is van sport. Voor gezondheid, ook mentaal, voor verbinding tussen mensen, voor jongeren, voor eenzame ouderen, voor leefbaarheid in wijken en dorpen", schrijven ze. "Gun ook nieuwe generaties wekelijks sportplezier op de club en droom om groot te worden in de sport. Draai de bezuinigingen op sport terug! Anders betalen we straks als samenleving een hoge prijs. In euro's, in sportplezier én in nationale trots."
Sportkoepel NOC*NSF is de initiatiefnemer van de brief, die door 67 namen werd ondertekend.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 dag geleden