Sporters kunnen coronavaccin voor Spelen halen in Qatar en Rwanda
LAUSANNE (ANP) - Sporters die meedoen aan de Olympische of Paralympische Spelen en in hun land niet de mogelijkheid hebben om zich te laten vaccineren tegen het coronavirus, kunnen een prik halen in Qatar of Rwanda. De sporters krijgen dan het vaccin van Pfizer/BioNTech. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) sloot een maand geleden een deal met die twee bedrijven voor de levering van vaccins aan Tokio-gangers.
Het gaat volgens het IOC om "een paar landen" waar sporters nog niet in aanmerking komen voor vaccinatie. Het olympisch comité wil de betreffende sporters helpen om naar Doha (Qatar) of Kigali (Rwanda) te reizen.
Volgens het IOC is inmiddels ongeveer driekwart van de sporters die gaan meedoen aan de Olympische of Paralympische Spelen gevaccineerd. Het IOC hoopt dat uiteindelijk ruim 80 procent van de deelnemers gevaccineerd naar Tokio gaat. De Spelen beginnen op 23 juli.
Meer uit Sport
NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
28 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
54 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).
5 uur geleden