Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporters en coaches stemmen digitaal voor verkiezingen Sportgala

Sporters en coaches stemmen digitaal voor verkiezingen Sportgala

HAARLEM (ANP) - De verkiezingen voor het Sportgala zijn begonnen. Bijna 1100 sporters en ruim 250 coaches kunnen maandag en dinsdag digitaal hun stem uitbrengen. De Jaap Eden-awards voor onder meer de Sportman en Sportvrouw van het Jaar worden woensdagavond uitgereikt op een locatie in Haarlem, waar alleen de genomineerden aanwezig zijn.

Vanwege de coronamaatregelen is een Sportgala in de traditionele vorm, met alle sporters bij elkaar in een grote zaal, niet mogelijk. Sportkoepel NOC*NSF en de NOS, die de verkiezing samen organiseren, hebben daarom een alternatief opgezet. De sporters en coaches kunnen normaal gesproken bij binnenkomst in de zaal in stemhokjes hun stem opgeven, maar dat gebeurt nu in de dagen vooraf al digitaal.

De NOS zendt de bekendmaking van de winnaars vanaf 20.30 uur live uit op tv. Schrijver Frank Heinen vat de bijzondere sportprestaties uit 2020 en 2021 samen, Blaudzun zorgt voor de muzikale omlijsting.

Genomineerden

De sporters mogen hun stem uitbrengen in de verkiezing van de Sportman, Sportvrouw, Paralympisch Sporter en Sportploeg van het Jaar, de coaches stemmen voor de Coach van het Jaar. Die stemmen tellen voor 50 procent mee in de uitslag, de andere 50 procent komt bij de negen leden van de vakjury onder leiding van oud-volleyballer Bas van de Goor vandaan. Op het Sportgala worden ook de Young Talent Award en de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs uitgereikt.

De vakjury maakte ruim een week geleden de genomineerden bekend. De juryleden hadden de mogelijkheid om tot en met zondag nog een wildcard uit te delen, maar dat is niet gebeurd. Voor de prijs voor de Sportman van het Jaar zijn Formule 1-kampioen Max Verstappen en de olympisch kampioenen Harrie Lavreysen (baanwielrennen) en Niek Kimmann (BMX) genomineerd. Bij de vrouwen gaat de strijd tussen atlete Sifan Hassan, wielrenster Annemiek van Vleuten en shorttrackster Suzanne Schulting.

Hassan werd bij het laatste Sportgala in 2019 gekozen tot Sportvrouw van het Jaar, het jaar ervoor ging de Jaap Eden naar Schulting. Verstappen werd in 2016 gekozen tot Sportman van het Jaar. Vorig jaar ging het Sportgala niet door, omdat vanwege de coronapandemie de sportwereld enkele maanden stil lag. Bij de verkiezing van dit jaar worden ook de belangrijkste sportprestaties uit 2020 belicht en meegewogen.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

2 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

2 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

5 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

8 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

8 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

8 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

8 uur geleden