Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporters en coaches stemmen digitaal voor verkiezingen Sportgala

Sporters en coaches stemmen digitaal voor verkiezingen Sportgala

HAARLEM (ANP) - De verkiezingen voor het Sportgala zijn begonnen. Bijna 1100 sporters en ruim 250 coaches kunnen maandag en dinsdag digitaal hun stem uitbrengen. De Jaap Eden-awards voor onder meer de Sportman en Sportvrouw van het Jaar worden woensdagavond uitgereikt op een locatie in Haarlem, waar alleen de genomineerden aanwezig zijn.

Vanwege de coronamaatregelen is een Sportgala in de traditionele vorm, met alle sporters bij elkaar in een grote zaal, niet mogelijk. Sportkoepel NOC*NSF en de NOS, die de verkiezing samen organiseren, hebben daarom een alternatief opgezet. De sporters en coaches kunnen normaal gesproken bij binnenkomst in de zaal in stemhokjes hun stem opgeven, maar dat gebeurt nu in de dagen vooraf al digitaal.

De NOS zendt de bekendmaking van de winnaars vanaf 20.30 uur live uit op tv. Schrijver Frank Heinen vat de bijzondere sportprestaties uit 2020 en 2021 samen, Blaudzun zorgt voor de muzikale omlijsting.

Genomineerden

De sporters mogen hun stem uitbrengen in de verkiezing van de Sportman, Sportvrouw, Paralympisch Sporter en Sportploeg van het Jaar, de coaches stemmen voor de Coach van het Jaar. Die stemmen tellen voor 50 procent mee in de uitslag, de andere 50 procent komt bij de negen leden van de vakjury onder leiding van oud-volleyballer Bas van de Goor vandaan. Op het Sportgala worden ook de Young Talent Award en de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs uitgereikt.

De vakjury maakte ruim een week geleden de genomineerden bekend. De juryleden hadden de mogelijkheid om tot en met zondag nog een wildcard uit te delen, maar dat is niet gebeurd. Voor de prijs voor de Sportman van het Jaar zijn Formule 1-kampioen Max Verstappen en de olympisch kampioenen Harrie Lavreysen (baanwielrennen) en Niek Kimmann (BMX) genomineerd. Bij de vrouwen gaat de strijd tussen atlete Sifan Hassan, wielrenster Annemiek van Vleuten en shorttrackster Suzanne Schulting.

Hassan werd bij het laatste Sportgala in 2019 gekozen tot Sportvrouw van het Jaar, het jaar ervoor ging de Jaap Eden naar Schulting. Verstappen werd in 2016 gekozen tot Sportman van het Jaar. Vorig jaar ging het Sportgala niet door, omdat vanwege de coronapandemie de sportwereld enkele maanden stil lag. Bij de verkiezing van dit jaar worden ook de belangrijkste sportprestaties uit 2020 belicht en meegewogen.

Meer uit Sport

Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

4 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

6 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

6 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

6 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

9 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

10 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

11 uur geleden